Naložba v elektrarno, ki v veliki meri že obratuje, je stala okrog 3,6 milijona evrov, na leto pa bo dajala 1,4 megavatnih ur električne energije, kar je približno toliko, kolikor znaša poraba 300 gospodinjstev. Podjetje TEP, ki v projektu nastopa kot investitor in lastnik sončne elektrarne, je izvedlo celovito rekonstrukcijo in toplotno izolacijo streh na vseh osmih objektih farme piščancev, ki so bile poprej iz dotrajanih salonitnih plošč. V podjetju pravijo, da strehe objektov Pivkine farme na Kalu glede na površino, lego in število sončnih dni nudijo odlične pogoje za izkoriščanje sončne energije, ki zaradi omejenosti fosilnih goriv vse bolj pridobiva pomen.

Direktor podjetja TEP Peter Šorli je povedal, da so za zdaj obnovili sedem od osmih objektov, zadnjega pa se bodo lotili v teh dneh. Uradno odprtje elektrarne bo spomladi prihodnje leto, ko bodo uredili tudi okolico. "Investicija v izkoriščanje obnovljivih virov je nedvomno naložba v prihodnost. Res pa je, da je s pomočjo državnih subvencij bistveno lažja. Ker je višina subvencij vsako leto manjša, posameznikom in podjetjem, ki o njej razmišljajo, svetujemo, da z gradnjo ne odlašajo," je dodal Šorli.

Nadvse zadovoljni so tudi v družbi Perutnina Pivka, saj so po tehnološki posodobitvi farme leta 2008 zdaj v celoti prenovili tudi strehe svojih gospodarskih poslopij. "Celoten projekt bo končan spomladi, ko se bodo naše farme postavile ob bok najsodobnejšim obratom za prirejo perutnine. Znaten prispevek k temu je imela tudi gradnja sončne elektrarne, v sklopu katere je investitor poskrbel za boljšo toplotno izolacijo streh in posledično manjšo porabo fosilnih goriv za ogrevanje," je povedal predsednik uprave Perutnine Pivka Janez Rebec.