Na Dansko bo Krimova delegacija (igralke, člani strokovnega in klubskega vodstva, sponzorji, novinarji in okoli 40 navijačev) odpotovala s čarterskim letalom z Brnika šele na dan tekme. Odhod (danes ob 8. uri) manj kot dvanajst ur pred začetkom zelo pomembne tekme klubski direktor Goran Dujić pojasnjuje takole: »Adria Airways za petek ni imela letala, ki bi ustrezal naši želji, da poletimo pred 17. uro. Le v tem primeru bi polet, ki traja dve uri in pol, imel smisel, saj bi lahko igralke zvečer v Viborgu že trenirale. V nasprotnem primeru – če bi na pot odšli v petek pozno zvečer – pa bi ostale brez treninga in bi prišle v Viborg le prespat. Z odhodom na dan tekme nismo ničesar zamudili ali otežili, istočasno pa smo seveda tudi nekaj privarčevali.«

»To ne bi smela biti prevelika težava za igralke, saj smo v ligi prvakinj že potovali na dan tekme. Pravi odgovor na to, kako se bodo tako posameznice kot vsa ekipa odzvali na to, bo jasen šele na tekmi v Viborgu,« opozarja trener Tone Tiselj, ki kljub prepričljivi zmagi proti Viborgu v Stožicah ni bil zadovoljen. »Štirideset minut smo igrali fenomenalno, v zadnjih dvajsetih pa povsem padli. Jasno mi je, da vseh šestdeset minut ne moreš igrati na vrhunski ravni in v ostrem ritmu, a če imaš možnost dotolči nasprotnika, moraš to priložnost tudi izkoristiti. Tako kot je to, čeprav je imel že sredi drugega polčasa zelo visoko in nedosegljivo prednost, proti nam storil Larvik,« meni Tiselj, ki ocenjuje, da je breme pritiska na danski strani: »Viborg mora zmagati, če želi ohraniti možnosti za napredovanje med osem najboljših klubov v Evropi. Tako kot je proti nam moral zmagati tudi Larvik v prejšnjem krogu, sicer bi bil verjetno izločen iz boja za prvi dve mesti v skupini.«

Krimovke so na generalki pred obračunom z Larvikom na derbiju slovenske lige v sredo v gosteh suvereno opravile z aktualnimi podprvakinjami, ekipo GEN-I Zagorje (34:17), medtem ko je Viborg gostoval pri Esbjergu in osvojil točko (23:23; Skov 8 zadetkov, Ahlm 4). Viborgov dres je nekoč nosila tudi zdajšnja Krimova igrala Kristina Bille Hansen, ki je z danskim klubom leta 2006 osvojila naslov evropskega prvaka. »Vsaj na papirju je Viborg najmočnejši v naši skupini, saj ima skoraj na vsakem igralnem mestu po dve reprezentantki. Zaradi velikega števila kakovostnih igralk lahko drži visok ritem igre, zato je najnevarnejši prav ob koncu obeh polčasov,« ocenjuje 25-letna danska reprezentantka Kristine Bille Hansen, ki se je na prvih treh tekmah v ligi prvakinj le petkrat vpisala med strelke.

Desnokrilna igralka, ki je v Krim prišla pred letošnjo sezono iz danskega Aalborga, je prepričana, da bo zmagala ekipa, ki bo bolje igrala v obrambi. »Odločitev o zmagovalcu bo verjetno padla šele v zadnjih minutah tekme. Čeprav bo Viborg spet igral brez odlične švedske organizatorke igre Isabelle Gullden, se to v igri verjetno ne bo preveč poznalo, kajti tako Švedinja Johanna Ahlm kot Tunizijka Mouna Chebbah sta tudi odlični igralki,« ocenjuje Kristine, ki je med reprezentančnim premorom odigrala tudi dve tekmi v kvalifikacijah za EP 2012 na Nizozemskem. K domači zmagi proti Slovaški (36:24) je prispevala dva zadetka, k uspehu v gosteh proti Italiji (27:22) pa tri: »V reprezentanci sem se seveda pogovarjala tudi z igralkami Viborga. Pravijo, da ima Krim vrhunsko prvo sedmerko, težave pa nastopijo, ko v igro pridejo igralke s klopi. Poraz v Ljubljani jih še vedno zelo peče, zato napovedujejo, da se bodo doma maščevale. A vseeno upam, da jim to ne bo uspelo.«