Protestniki so na sredini delavnici argumentirali, zakaj je prostor pred borzo v Ljubljani še kako ustrezen za protest in samoorganiziranje, so zapisali v sporočilu za javnost. Po njihovem mnenju je problem v tem, da so finančni trgi in institucije tisti, ki upravljajo s skupnim bogastvom. "Po letu 2008 pa so se izkazali kot popolnoma neracionalni in škodljivi upravniki z ekonomijo in skupnim bogastvom," so zapisali.

Izhod iz trenutne krize protestniki vidijo v osvojitvi skupne blaginje. "Finančni kapitalizem vrednoti nove sfere produktivnosti tako, da pobira ogromne rente iz družbenega življenja, kulturnih krogotokov, načinov življenja," dodajajo protestniki.

Protestniki naj bi sicer po pisanju spletnega Žurnala24 razmišljali, da bi danes na ljubljanski Filozofski fakulteti opozorili na izkoriščanje ljudi s strani finančnih institucij, podobno kot so prejšnji petek storili v poslovalnici NLB v Ljubljani. Ne izključujejo niti možnosti, da bi protestno odšli pred nadškofijo.

Skupini protestnikov se sicer v šotorskem naselju pred borzo čez dan pridružujejo številni somišljeniki. Število prisotnih občutno naraste zlasti v času rednih skupščin, ki se jih udeležuje tudi od 150 do 200 ljudi, so še zapisali protestniki.