Mlade torej v prihodnjih treh dneh čaka več kot 60 brezplačnih predavanj in okroglih miz, številni glasbeni, plesni in drugi nastopi na Študentskem odru, različne športne aktivnosti, tekmovanja, razstave in stojnice z informacijami, ki jih bo ponujalo 195 sodelujočih podjetji in organizacij. 

Program Študentske arene je delno prilagojen gospodarskim razmeram in razmeram na trgu dela, ki za mlade niso posebej rožnate. Zanimivi predavatelji in gostje okroglih miz bodo mlade spodbujali, da že v času študija aktivno razmišljajo o tem, kaj in kje bi želeli delati, da razmišljajo o svoji karieri in si nabirajo delovne izkušnje. Predstavili jim bodo, kako iskati zaposlitev, kako se pripraviti na zaposlitveni razgovor, kako se lotiti podjetništva, kakšne so zaposlitvene priložnosti in praktična usposabljanja doma in v tujini ipd.

Kako z mobilnostjo priti do novih dosežkov, bodo med drugim predstavljale organizacije, ki se predstavljajo v okviru pobude Evropske unije Mladi in mobilnost. Zveza svobodnih sindikatov Slovenije bo govorila o samozaposlovanju. Hill International pripravlja okroglo mizo, kjer bodo gostje govorili o karierah, ki so jih ustvarili v različnih delovnih okoljih. Zavod TiPovej! bo odkril pot do sanjske službe. Adecco bo svetoval o tem, kako se pripraviti na zaposlitveni razgovor. Zavod Nefiks bo skozi delavnico mlade seznanjal z osnovami zaposlitvene pismenosti. Portal mojaZaposlitev.si bo dal nekaj koristnih nasvetov, kaj narediti v času študija, da si kasneje lažje zaposljiv. Pozornost pa bo namenjena tudi zelenim delovnim mestom, socialnemu podjetništvu, štipendiranju za študij in raziskovalno delo v Nemčiji ter prednostim francoskega visokošolskega sistema. Urednica Zaposlitve & Kariere pri Dnevniku pa se bo pogovarjala z najboljšimi zaposlovalci, ki so bili izbrani v okviru projekta Zlata nit, ter s sodelujočimi pri projektu Zaposlitveni izziv.

Vsi tisti, ki jih zanima podjetništvo, bodo na svoj račun prišli v sredo. Youth@Work, evropski program za spodbujanje podjetništva mladih, bo pripravil celodnevni sklop predstavitev, predavanj in pogovorov, ki bodo obiskovalcem pomagali razvijati podjetniške potenciale. Govora bo o praktičnih korakih ustanovitve podjetja, programih pomoči za mlade podjetnike, poslovnih načrtih in sorodnih temah. Tako bo Lea Bevčič, direktorica podjetja Krasula, sicer pa podjetnica in računovodkinja, ki izvaja tudi predavanja na dogodkih Zavoda mladi podjetnik, govorila o prednostih, ki jih prinaša lastno podjetje, predstavnici Japti in zavoda za zaposlovanje bosta predstavili programe pomoči za mlade podjetnike, Sebastjan Rosa iz Centra za sodelovanje z gospodarstvom Univerze na Primorskem pa bo predstavil program mednarodnih izmenjav Erasmus za mlade podjetnike. Blaž Kos, direktor podjetja VentureLab in vodja kluba Poslovnih angelov Slovenije, bo svetoval, kako napisati poslovni načrt, njegov kolega iz Poslovnih angelov Slovenije Gašper Pleško pa bo povedal nekaj več o financiranju start-up podjetij in sredstvih za rast podjetij, ob 18.30 uri pa se bo iz Silicijeve doline v predavalnico Gospodarskega razstavišča v živo javil Tomaž Frelih, direktor podjetja Simgularis. Frelih bo predstavil projekt Brezmejnik, ki slovenska podjetja pripravi na stik s Silicijevo dolino, kamor jih nato tudi odpelje in jih tam poveže s potencialnimi investitorji.