Najboljši nogometaš sveta Messi je prekinil skoraj 30-mesečni strelski post v reprezentančnem dresu in zadel za 2:0 v 25. minuti, medtem ko je Higuain dosegel "hat-trick" (7./52./62. minuta). Edini gol za čilske nogometaše je proti varovancem novega selektorja Alejandra Sabelle v 60. minuti dosegel Matias Fernandez.

V preostalih tekmah je Peru na krilih dveh zadetkov Paola Guerrera z 2:0 (0:0) v Lomi premagal Paragvaj, do zmage pa je prišel tudi Urugvaj, ki je bil s 4:2 (3:1) boljši od Bolivije. Ekvador je v domačem Quitu z 2:0 (2:0) odpravil Venezuelo.

V južnoameriških kvalifikacijah za SP 2014 nastopa devet reprezentanc, ker je Brazilija kot gostiteljica naslednjega mundiala na SP že uvrščena neposredno. Prve štiri ekipe v kvalifikacijah do oktobra 2013 si bodo izborile neposreden nastop na SP, petouvrščeno pa čakajo dodatne kvalifikacije.