Omenjeni odstotki so sicer seštevek tako tistih, ki že vedo, katero stranko bodo volili, kot tistih, ki še ne vedo, kako bodo volili, a so odgovarjali tudi na vprašanje, katera stranka jim je najbližje.

Na tretje mesto za SDS in Listo Zorana Jankovića bi se po tako seštetih glasovih uvrstila SD Boruta Pahorja z 9,5 odstotka glasov. Sledila bi ji SLS Radovana Žerjava z devetimi odstotki glasovi, tej pa, kot že rečeno, Stranka za trajnostni razvoj (TRS). Med ostalimi strankami bi se v parlament uvrstil le še DeSUS z 8,6 odstotka, medtem ko SNS (3,7 odstotka), LDS (2,5 odstotka), NSi (2,1 odstotka) in Zares (1,7 odstotka) to ne bi uspelo. Okoli 17 odstotkov vprašanih še ne ve, koga bodo volili.

Predčasnih državnozborskih volitev 4. decembra se bo zagotovo udeležilo 53,4 odstotka vprašanih, verjetno pa še dodatnih 18,8 odstotka. Medtem jih na volitve zagotovo ne bo prišlo 13 odstotkov, z "verjetno ne" pa jih je odgovorilo 9,9 odstotka.

Seštevki rezultatov strank dopuščajo možnost, da nove vlade ne bo vodil Janez Janša. Janković, Hanžek, Pahor in Erjavec imajo namreč skupaj 33,6 odstotka glasov, Janša in Žerjav pa 34,4 odstotka. Zoran Janković glede na izide ankete zelo verjetno ne bo premagal Janeza Janše, še vedno pa tako ostaja verjetnost, da postane mandatar, ugotavlja Mladina.

Anketo je za časnik Mladina 3. in 4. oktobra opravila agencija Ninamedia, v njej pa je sodelovalo 700 anketirancev. Pri tem v tedniku pojasnjujejo, da ni šlo za klasično obliko merjenja priljubljenosti političnih strank, ampak so anketarji ljudem uvodoma naštevali stranke in liste ter jih spraševali po morebitni verjetnosti in odločitvi, da bi jih volili.