Nedeljski kvalifikacijski nastop v metropolitanski osrednji dvorani v Tokiu pa ne bo Dimičev prvi poskus za preboj na OI. Zelo blizu olimpijskega nastopa je bil že na SP v Stuttgartu leta 2007, ko je bil dobro pripravljen, a mu je načrte prekrižala poškodba kolena. Sam je takrat dejal tudi, da je očitno pregorel v preveliki želji. A zdaj je Dimic štiri leta starejši in precej bolj izkušen telovadec, ki pa tudi lani ni imel sreče, ko je moral tik pred zdajci zaradi poškodbe odpovedati nastop v Rotterdamu. Letos s poškodbami nima nobenih težav in je res v vrhunski formi ter pripravljen na nov izziv.

"Na Japonsko grem po vozovnico za olimpijske igre. Najprej si bom moral z dobrimi nastopi v Tokiu na vseh šestih orodjih zagotoviti mesto na predolimpijskem turnirju, ki bo januarja v Londonu, tam pa bo moj cilj olimpijski nastop," je uvodoma povedal 27-letni telovadec. Kvalifikacijski sistem za OI je Mednarodna gimnastična zveza (FIG) tako zapletla, da si lahko merila tolmači vsak po svoje. Na tem prvenstvu bo za mnogobojce, ki si v Tokiu olimpijskega nastopa ne bodo pritelovadili z ekipo, na voljo vsaj 24 mest. Končno število pa se lahko še poveča, saj je odvisno od tega, koliko specialistov po posameznih orodjih, ki na Japonskem ne nastopajo z ekipo, si bo že priborilo nastop na OI. Vsi preostali bodo nato lahko nastopili še na zadnji kvalifikacijski preizkušnji januarja v Londonu.

"V bistvu še sam točno ne vem, kaj v Tokiu lovim. Trener (Edi Kolar, op. STA) mi je rekel, da bom moral za januarski predolimpijski turnir zbrati okoli 80 točk, česar sem zmožen. Sam sicer upam, da jih bom zbral še nekoliko več, saj se na treningih kaže, da bi bil to zame mačji kašelj. Seveda ob predpostavki, da mi vaje uspejo tako kot na treningih. Sam že komaj čakam na tekmo, da prikažem teh šest vaj, za kar se že tako dolg pripravljam," je v pogovoru razložil Dimic, ki se strinja, da ima možnosti tudi za finale mnogoboja: "Če naredim vse vaje brez padca, je seveda verjetno tudi to, a o tem ne razmišljam."

"Nikoli nisem govoril ali napovedoval finalov, ne zato, ker si jih ne bi želel ali jih ne bi bil sposoben doseči, temveč je vedno moj prvi cilj, da naredim vaje brez velikih napak, po najboljših močeh. Če mi bodo vaje uspele dobro, bo rezultat prišel sam po sebi," je poudaril Ljubljančan, ki tako kot preostala dva slovenska potnika na SP Mitja Petkovšek in Sašo Bertoncelj vadi v Narodnem domu.

Dimic tudi v Tokiu s svojo prvino

Prvenstvo na Japonskem je Dimic pričakal pripravljen, kot že dolgo ne: "V mnogoboju sem nekoč že bil v tako dobri formi, a že zelo dolgo nazaj. Na treningih mi gre zelo dobro, tudi tekme so pokazale, kam lahko posežem. Resda je bilo še nekaj napak, a to je običajno. V Tokiu upam na najboljše, da bom uresničil svoje sanje."

Poleg uvrstitve na predolimpijski turnir januarja prihodnje leto v Londonu pa se bo Dimic na SP skušal za vedno zapisati v gimnastično zgodovino. Vnovič bo predstavil svojo prvino na bradlji, v Tokiu pa bodo dokončno odločili, ali jo bodo potrdili. Tako bi po Lojzetu Kolmanu (kolman na drogu) ter Aljažu Peganu (pegan na drogu ter pegan na bradlji) postal šele tretji slovenski telovadec s svojo prvino v svetu gimnastike, kar bi bila velika čast: "Dimica sem prvič na bradlji izvajal že na jesenskem svetovnem pokalu v Gentu, kjer so ga sodniki ocenili kot težino D, kar smo tudi pričakovali. Ponovil sem ga tudi na svetovnem pokalu v Mariboru, zdaj pa ga moram dobro prikazati še na svetovnem prvenstvu, saj ga bo tam ocenila posebna komisija in šele ta bo lahko določila, da je to res moj element."