V metu kladiva je zmagal domačin Pawel Fajdek (77,96 m), svetovni podprvak Krisztian Pars iz Madžarske pa je bil drugi (76,97 m). Kozmus, bronast na letošnjem svetovnem prvenstvu, je svojo največjo daljavo zmogel že v prvi seriji, nato je imel dva neveljavna poskusa, končal pa je z 71,12, 71,89 in 69,61 m.

Na 100 m je zmagala Britanka Montell Douglas (11,52).

Na evropskih atletskih veteranskih igrah 21 kolajn za Slovenijo

Slovenski atletski veterani so na evropskih igrah v italijanskem letovišču Lignano-Sabbiadoro osvojili 21 kolajn, od tega devet zlatih, ter po šest srebrnih in bronastih. Največji uspeh sta s po tremi osvojenimi kolajnami dosegla člana VAD Ljubljana, 76 letni Marko Sluga in 60 letni Drago Nikolič.

Mlajši Nikolič je bil najhitrejši v teku na 400 m (60,32) in na 300 m z ovirami (47,46), v teku na 200 m pa je bil drugi. Marko Sluga je zmagal v suvanju krogle z 11,40 m in v metu kopja (32,99 m), v skoku v višino pa je osvojil bronasto odličje.

Izvrstno je skakal v višino Kranjčan Dušan Prezelj, ki je zmagal s 1,76 m v kategoriji M-60, medtem ko je njegova soproga Stanka Prezelj osvojila zlato odličje v mlajši kategoriji Ž-55 z 1,31 m. Zlato kolajno je metu diska osvojil tudi Ptujčan Dejan Dokl (42,61 m v M-35), medtem ko je bil v suvanju krogle drugi s 15,40 m. Prvi mesti sta osvojila še Marjan Devetak iz Nove Gorice v suvanju krogle z 12,42 m v kategoriji M-65 in Ljubljančanka Marjeta Čad Peče v skoku v višino v kategoriji Ž-60 (1,19 m).