Primorci (Krivokapić 9 zadetkov, Skoko in Bombač po sedem) so si štiri minute pred koncem prvega polčasa priigrali prvo večjo prednost (20:15), a sredi drugega se je tehtnica nagnila na stran Gorenja (28:26 v 45. minuti). Dva zadetka naskoka so imeli Velenjčani tudi v 56. minuti (34:32), vendar je Cimos (brez Mlakarja in Džona) po treh zaporednih zadetkih 50 sekund pred koncem povedel s 35:34, potem ko je »bombo« od daleč zadel Bombač. V zadnjem napadu Gorenja (Melić 9, Manojlović 8) je bil izključen domači igralec Osmajić, Velenjčani pa so namesto vratarja Gajića v polje poslali sedmega igralca. Nato je bil izključen še po en igralec na vsaki strani (Konečnik, Bajram), tri sekunde pred zadnjim znakom sirene pa so imeli gostje devetmetrovko. Po kratki podaji je skozi koprski blok streljal Bezjak in dosegel izenačujoči zadetek.

Izidi 2. kroga: Cimos – Gorenje 35:35 (21:18), Celje Pivovarna Laško – Trimo 27:23 (13:13), Jeruzalem Ormož – Loka 26:20 (13:10), Šmartno Herz Factor banka – Krka 29:29 (15:12), Krško – Ribnica Riko hiše 31:30 (20:17), Maribor Branik – Istrabenz plini Izola 39:29 (17:17).