O tem, da tovrsten obrat ne sodi na urbano stanovanjsko območje, se strinja tudi direktorica javnega stanovanjskega sklada Mestne občine Ljubljana (MOL) Jožka Hegler, ki opozarja, da je v veljavnem urbanističnem dokumentu za to območje predvidena stanovanjska in ne poslovno-proizvodna namenska raba. "Med podjetjem Papir Servis in MOL ves čas potekajo dogovori, kako zagotoviti izselitev moteče dejavnosti," je povedala Heglerjeva, a obenem dejala, da na podlagi sedanjega dogovarjanja še ni možno napovedati, kdaj bo do dejanske selitve prišlo.

Da je čimprejšnja selitev obrata rešitev za težave stanovalcev, se strinja tudi generalni direktor podjetja Papir Servis Janez Mlakar, ki trdi, da aktivnosti v zvezi s selitvijo "že intenzivno potekajo", vendar prav tako ni povedal, kdaj natančno naj bi do selitve dejansko prišlo. Toda dosedanji potek dogodkov v zvezi s selitvijo prebivalcem ne vliva optimizma, saj se do zdaj nobena napovedana selitev ni uresničila. Nazadnje je bila napovedana selitev obrata na Barje, do katere pa, tako Heglerjeva, ni prišlo, ker podjetju Papir Servis "izselitev ni v interesu, MOL pa nima inštrumentov, da bi ga lahko v to prisilila". Heglerjeva ob tem dodaja, da MOL lahko uporabi le dolgoročne mehanizme, kot je sprememba namenske rabe v urbanističnem dokumentu, vendar pa dovoljenja za obratovanje izdaja ministrstvo za okolje in ne občina.

Pogačnikova je sicer napovedala, da se bodo v kratkem s svojo težavo obrnili na okoljskega ministra Roka Žarnića, vendar si od tega ne obeta veliko. "Obrnili smo se že na inšpekcije, ministre, poslance in tudi na predsednika države, vendar se do zdaj ni zgodilo nič," pove Pogačnikova. Zato tudi napoveduje, da se bo civilna iniciativa problema zdaj lotila drugače: "Če nameravajo tu ostati, bomo zahtevali, da se deponija pokrije in nepredušno zapre, s čimer bi vsaj zmanjšali količino prahu, smradu in hrupa, ki ga obrat povzroča." A kljub spremenjeni zahtevi se Pogačnikova boji, da - tako kot leta poprej - ne bo posluha za njihove zahteve.