Po letu 2009, ko so v mariborski dvorani Tabor v finalu premagali Trimo iz Trebnjega (29:25), so rokometaši Gorenja včeraj še drugič osvojili slovenski superpokal. V dvorani Polaj v Trbovljah so premagali Cimos s 33:28 (16:12), junak dvoboja pa je bil velenjski vratar Ivan Gajić, ki je zbral kar dvajset obramb.
Cimos, aktualni državni in pokalni prvak iz minule sezone, tako ostaja pri eni superpokalni lovoriki, ki jo je osvojil leta 2008 pred domačimi gledalci v dvorani Bonifika v Kopru. Že pred koncem prvega polčasa so Primorci zaostajali kar za šest zadetkov (8:14), do polčasa pa so razliko vendarle nekoliko omilili (12:16). V zadnjem delu dvoboja so se Koprčani približali Velenjčanom (nastopili so brez Nikole Manojlovića) le na zadetek minusa (23:24), a je Gorenje z delnim izidom 3:0 tehtnico dokončno nagnilo na svojo stran in osvojilo prvo lovoriko v letu 2011.