V svojem zagovoru je Maček dejal, da je takrat, ko se je zgodila nesreča, imel zelo naporen dan. Prav na ta dan je namreč izplačal svojo nekdanjo soprogo, ločitev od soproge pa ga močno prizadela. Pojasnil je, da je pred nesrečo res popival, vendar se je kljub temu počutil dovolj sposobnega za vožnjo.

Priznal je, da je popival tudi že prej, vendar je potem s prijatelji organiziral taksi prevoz do doma. Poudaril je tudi, da se ob vstopu na avtocesto ni zavedal, da vozi v napačno smer. To je ugotovil šele, ko se je nesreča zgodila. Ob tem je pripomnil, da so bile v času nesreče vozne razmere zelo slabe, deževalo je, megla pa je zmanjšala vidljivost.

Na vprašanje, ali se spomni, da bi zaviral, je Maček odgovoril, da se ne spomni, ker je bil v šoku. Ko je bil po nesreči v priporu, je razmišljal o samomoru, ampak je spoznal, da to ne bi ničesar rešilo, medijem pa je očital, da so ga napadli.

Njegova zagovornica Nuša Maček je zahtevala, da se iz sodne dokumentacije izloči dokaz oz. odredba za odvzem krvi in urina. Po njenih besedah je v dokumentacijo vložena fotokopija odredbe in ne original. Celjska policija pa je na sodišče dostavila original odredbe, vendar Mačkova trdi, da se original in fotokopija razlikujeta ter da na originalu ni žiga.

Tožilec Ivan Žaberl je nasprotoval izločitvi omenjene odredbe, zapletov glede določenih listin pa ne želi komentirati. Po njegovem mnenju Mačkova obramba zavlačuje sojenje, od sodišča pa Žaberl pričakuje, da pridobi vse originalne listine, ki se nahajajo v celjski bolnišnici. V celjski bolnišnici so namreč Mačka, ki se je v nesreči lažje poškodoval, oskrbeli in odvzeli kri ter urin.

Fotokopija odredbe o odvzemu krvi in urina ustreza originalu, je dejal Žaberl. Dodal je, da so bili žigi dani na drug izvod odredbe o odvzemu krvi; ukrep je ustno izrekel preiskovalni sodnik. Za obrambo je sporno, da je preiskovalni sodnik odvzem krvi in urina odredil ustno in kot ugotavlja obramba, je na odredbi za odvzem Mačkove krvi in urina podpisan policist, ne pa preiskovalni sodnik, ki je vodil ogled nesreče.

Sojenje Mačku, ki je prometno nesrečo 2. oktobra 2009 povzročil vinjen in z vožnjo po napačni strani avtoceste, pred nesrečo pa naj bi spil tri steklenice penine, se bo nadaljevalo 9. septembra.

Če bo spoznan za krivega, mu grozi do 12 let zapora in odvzem vozniškega dovoljenja.

V prometni nesreči so umrli trije mladi Celjani, in sicer 24-letni voznik Peter Kračun, 21-letna Tjaša Koštomaj, 22-letna Nataša Godec, Petrovo dekle Jerneja Rošer pa je bila hudo poškodovana.