Rolkarji so se medtem že pridno ogrevali in na poligonu pilili še zadnje skoke. "To je priložnost, da tudi tisti, ki ne trenirajo resno in nimajo sponzorjev, pokažejo svoje znanje in vidijo trike, ki jih še niso videli v živo," je bil poln pričakovanj rolkar Žiga Čibej, ki tokrat ni bil med tekmovalci, a je kljub temu prišel spodbujat prijatelje.

Rolkarji so se pomerili pod streho

Dogodek je tudi letos potekal pod streho pokritega centra za urbane športe Urban Roof v Šiški. Center, ki se ponaša z edinim pokritim rolkarskim parkom v Sloveniji, upravlja Športno društvo (ŠD) Ilužn. "Dobro, da smo dogajanje iz Savskega naselja ponovno prestavili pod streho," je bil ob prvih dežnih kapljah zadovoljen Iztok Levac, vodja centra Urban Roof.

Medtem ko so dežne kaplje hladile zunanjo soparo, je bilo ozračje v dvorani že precej bolj vroče. Tekmovalci so se morali najprej prebiti skozi kvalifikacije. Prvi so na rolke stopili rolkarji, mlajši od 16 let. Razdeljeni v skupinah po tri, so imeli štiri minute časa, da uspešno izvedejo čim več atraktivnih trikov.

Vragolije na deskah je z budnim očesom spremljala tudi sodniška trojica, ki so jo sestavljala znana imena slovenske rolkarske scene: legenda ljubljanskega rolkarstva Marko Žumer, izkušeni rolkar Davor Miljković in Italijan Gianni Tocco. Pozorni so bili predvsem na celostno uporabo poligona, tehnično izvedbo, raznolikost trikov ter inovativnost tekmovalcev.

"Včasih se počutiš, kot da ne znaš rolkati"

Uro in pol kasneje so svoje spretnosti pokazali rolkarji, starejši od 16 let. "Nimam treme. Ko sem bil manjši, sem bil včasih malce živčen, zdaj pa se mi to več ne dogaja," je bil pred nastopom samozavesten Timotej Lampe Ignjič. "Letos je med starejšimi tekmovalci manj prijavljenih, a so prišli sami dobri rolkarji," je ugotavljal Levac.

Zaradi majhnosti slovenskega prostora se namreč ljubitelji urbanih športov med seboj že dobro poznajo. Vendar trikov sotekmovalcev ne morejo predvideti, saj v Sloveniji ni veliko parkov, kjer bi lahko trenirali skupaj. "Šele ko pridemo v rolkarski park, vidimo, na kakšni ravni so drugi. Tako se v parku včasih počutiš, kot da ne bi znal rolkati,"je pojasnil Čibej.

Ob višjih skokih in bolj predrznih trikih starejših rolkarjev se je na tribuni zbralo večje število gledalcev. Med večinoma mlajšim občinstvom je bilo tudi nekaj staršev. "Včasih me skrbi, da se bo poškodoval. Ampak sina podpiram, saj vidim, da mu je to v veselje. Vsako prosto minuto preživi na rolki," je povedal oče enega izmed tekmovalcev.

V finale se je uvrstilo deset tekmovalcev iz starejše in osem iz mlajše skupine, ki so se med seboj pomerili za končno zmago. Med mlajšimi tekmovalci je bil najboljši Tim Turšič, medtem ko je med starejšimi slavil Lampe Ignjič, ki se mu je samozavest pred nastopom obrestovala. A na koncu ni bilo čutiti nobene tekmovalnosti več, saj so se vsi skupaj pod streho v ritmih elektronske glasbe družili še naprej. Ne nazadnje je eden glavnih ciljev prireditve tudi ta, da postanejo urbani športi med mladimi bolj prepoznavni.