Ob njem je bila med posamezniki najboljša še Véronique Bos iz Nizozemske, ki študira na Management Centru v Innsbrucku v Avstriji. Kot najboljši tim pa je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali člani iz Slovenije Ana Ogrinc, Biljana Govedarica, Matej Žnidarič, Matjaž Ravnikar, Vita Majce, Samra Hasanbašić iz BiH in Véronique Bos.

Dr. Španinger in Bosova bosta v Baslu skupaj z najboljšimi mladimi strokovnjaki iz naravoslovnih znanosti z vsega sveta v okviru tridnevnega seminarja pridobivala novo znanje ter vpogled v izkušnje in trende na področju biotehnologije in biofarmacije.
Kot je povedal Klemen Španinger, je bil na BioCampu Alpe-Adria zanj največji izziv to, da so morali v slabih dveh dneh izdelati poslovni in marketinški načrt ter nato imeti predstavitev (pitch) pred investitorji.

»Vsi, ki so v poslu, vedo, da za kaj takega potrebuješ kar nekaj tednov, če ne mesecev. Tako smo bili pod časovnim pritiskom, poleg tega pa so nam vsako minuto gledali pod prste, kako delamo in kako deluje ekipa. Uspeh je bil vsekakor odvisen od članov ekipe, v kateri si bil. Imel sem srečo, da smo se super ujeli in po mojem mnenju naredili pitch, kot je treba,« je povedal Španinger, ki stike s člani ekipe ohranja tudi po tekmovanju.

In kaj pričakuje od svetovnega BioCampa? »Predvsem tri neprespane noči, saj verjamem, da bomo delali še bolj intenzivno kot v Ljubljani. V Baslu bodo najboljši s svojih področij, ekonomije, kemije, trženja in seveda farmacije. Upam, da odnesem novo dobro izkušnjo, ki bo koristila tudi vodenju podjetja DiaGenomi.«