Cimos je turnir začel s četrtkovim porazom proti Zagrebu, za katerega nista igrala slovenski reprezentant David Špiler in hrvaški Ivano Balić. Hrvati so bili premočni za Koprčane, pri katerih sta bila najučinkovitejša Osmajić (6 zadetkov) in Bombač (4). Na drugi tekmi proti Göppingenu je Cimosu odlično kazalo, saj je proti Nemcem vodil že z 22:16. A Göppingen je nato naredil delni izid 7:1 in v 45. minuti izenačil, v končnici pa so Koprčani (Brumen 7, Osmajić 5) izgubili z minimalno razliko.

Prav domnevno sojenje hrvaških sodnikov Jurinovića in Mrvice v škodo Cimosa na tej tekmi je bilo glavni razlog, da so slovenski prvaki protestno in predčasno zapustili turnir ter sploh niso odigrali zadnje tekme proti Poreču. Moštvo trenerja Fredija Radojkoviča jo je tako za zeleno mizo izgubilo z 0:10 in brez točke osvojilo zadnje mesto na pokalu Istre. Na odločilni tekmi za končno prvo mesto je bil Göppingen uspešnejši od Zagreba (19:17), a je bila tekma predčasno končana. Zaradi hude vročine in velike vlage v dvorani, ki nima klimatskih naprav, so se trenerja obeh klubov in sodnika dogovorili za prekinitev dvoboja v 48. minuti.

Pokal Istra, 1. krog: Göppingen - Poreč 33:18 (16:8), Cimos Koper - Zagreb 24:30 (12:16), 2. krog: Göppingen - Cimos 29:28 (13:15), 3. krog: Poreč - Cimos 10:0 (b. b.), Zagreb - Göppingen 17:19 (9:13). Končni vrstni red: 1. Göppingen 6, 2. Zagreb 4, 3. Poreč 2, 4. Cimos Koper 0.