Kranjska investicijska družba si za zrušitev Kolizeja prizadeva že več let, saj namerava na njegovem mestu zgraditi novi Kolizej po načrtih nizozemskega arhitekturnega studia Neutelings Ruedjik Architecten, ki je bil leta 2004 izbran na natečaju. Ob tem je naletela na številna nasprotovanja tako arhitekturne kot umetnostnozgodovinske stroke.

Ljubljanska upravna enota ji je sicer gradbeno dovoljenje za rušitev izdala že 22. aprila letos, a je nanj prišlo več pritožb. Med drugim se je na gradbeno dovoljenje za rušitev pritožilo Slovensko umetnostnozgodovinsko društvo, prizadevanja za ohranitev Kolizeja pa sta podprli mednarodna komisija in slovenska sekcija nevladne organizacije Mednarodni svet za spomenike in spomeniška območja (ICOMOS).

Sodelavci ljubljanske območne enote Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije so sicer v minulem tednu v pripravah na rušenje sodelovali pri demontaži spomeniško zaščitenih elementov. Ker je bilo dostopnega, so odstranili, del spomeniško zaščitenih elementov pa bo prišel na vrsto tekom odstranjevanja samega objekta.