Toži ga tajnik Islamske skupnosti v Republiki Sloveniji Nevzet Porić, ki je prepričan, da je Đogić z nekaterimi izjavami, leta 2008 objavljenimi na spletni strani Slovenske muslimanske skupnosti in v Dnevniku, zagrešil kaznivo dejanje žaljive obdolžitve. "Še vedno čutim posledice teh izjav. Sem prepoznavna oseba med verniki in v širši javnosti, ljudi poučujem o morali in vrednotah, opravljam tudi naloge duhovnika. Vse skupaj je zelo škodilo moji časti," je bil odločen Porić.

Đogić je povedal, da je s spornimi besedili poskušal pojasniti, kaj se je dogajalo med muslimani v Sloveniji, ko je bila poleg že obstoječe islamske skupnosti na njegovo pobudo ustanovljena še Slovenska muslimanska skupnost. Nova organizacija je pomenila nekakšno osamosvajanje slovenskih muslimanov, ki ne priznavajo nadrejenosti Sarajeva. Tudi na zatožni klopi je vztrajal pri trditvah iz zapisa V mraku so vse krave črne, da duhovniki (Islamske skupnosti v RS, op. p.) brez zadržkov širijo laži in klevete, da bi zmanipulirali vernike. In še, da je "glasnogovornik" Islamske skupnosti RS Porić v medijih izjavljal, da bo Slovenska muslimanska skupnost ugasnila čez nekaj mesecev. Ker se to ni zgodilo, "so si potem z vsemi silami prizadevali, da jo zadušijo z lažmi in spletkami". Vztrajal je tudi, da je Porić izsiljeval in pritiskal na slovenske medije, da ne objavljajo Đogićevih izjav. Še vedno "stoji" tudi za člankom, objavljenem v Dnevniku, v katerem je zasebnemu tožilcu očital neresnice in ga vprašal, kaj se je zgodilo s 6000 evri, ki jih je s tedanjega računa mešihata islamske skupnosti v Ljubljani preusmeril na bančni račun njihovega velenjskega odbora.

Po Porićevih besedah je Đogić o njem pisal na ponižujoč način. Izjavil je, da so ga zelo prizadeli očitki o duhovniških lažeh, ker je tudi sam duhovnik. Zaradi obtoženčevih besed je bil deležen številnih vprašanj, sploh glede šestih tisočakov, ki da naj bi jih dvignil oziroma preusmeril na drug bančni račun. Rekel je, da s tem nima nič in da je napako verjetno zagrešila banka. Ta vsota je še danes na računu Islamske skupnosti v RS, šlo pa je za denar, ki sta ga firmi Gorenje in bosanski Mercator namenili za prevod korana v slovenski jezik. Porić je tudi zanikal, da bi izvajal kakršen koli pritisk na novinarje - Đogić naj bi bil tisti, ki je njega preganjal po medijih, ker je "on hotel biti v središču pozornosti".

Na vprašanje predsednice senata, okrožne sodnice Alje Kratovac Prokopović, ali je igral kakšno vlogo pri razrešitvi Đogića z mesta muftija, je Porić odvrnil, da ne. Ko ga je vprašala, kako je Islamska skupnost v RS gledala na ustanovitev nove Slovenske muslimanske skupnosti, pa je odvrnil, da z obžalovanjem. Po njegovih besedah je vsaka delitev muslimanov greh, sploh ob aktualnem projektu, ki zahteva največjo enotnost. Gre za projekt gradnje ljubljanskega islamskega versko-kulturnega centra. Sojenje bodo nadaljevali septembra.