V mestnem redarstvu so namreč načrtovali za pet milijonov evrov prihodkov, vendar realizacija ni bila niti 50-odstotna, saj se je v proračun steklo dobrih 2,46 milijona evrov. Vzrok naj bi bil predvsem v pomanjkanju programske aplikacije, s katero bi lahko izdali plačilne naloge za prekoračitev hitrosti.

Kot omenjeno, je bilo izrečenih 62.722 represivnih ukrepov, večinoma je šlo za obvestila voznikom o storjenem prekršku. Izdali so jih 58.979. Na kraju so izdali 617 plačilnih nalogov, izrečenih pa je bilo tudi 3126 opozoril.

Število represivnih ukrepov se je zmanjšalo za 31 odstotkov. Kot piše v poročilu, pod katerega se je podpisal vodja redarstva Andrej Orač, imajo na redarstvu še vedno težave s pomanjkanjem kadrovskih virov. Ustrezno izobraževanje in izpit ima namreč le 29 zaposlenih.

Hkrati razloge za upad števila izrečenih ukrepov na redarstvu pripisujejo tudi povezovanju s policijskimi postajami. Prav tako menijo, da je že opazen rezultat njihovega dela v preteklosti, kar vozniki upoštevajo. Največ kršitev zaradi napačnega parkiranja mestni redarji ugotovijo v zvezi z nepravilnim parkiranjem na pločnikih in kolesarskih stezah. Sledijo kršitve, povezane s prometno signalizacijo, in kršitve na območju umirjenega prometa oz. območju za pešce.

Odvozov s pajkom in priklenitev z lisicami je bilo približno enako - odvozov so našteli 7322, priklenitev pa 6808. Je pa glede priklenitev opazna razlika z letom 2009. Takrat so lisice priklenili 10.115-krat.

Ljubljansko mestno redarstvo je v letu 2010 začelo tudi z meritvami hitrosti s samodejnimi merilnimi napravami. Skupaj so zabeležili 26.390 prekoračitev hitrosti, največ (12.530) od 11 do 20 kilometrov na uro. Prav tako so uvedli tudi redarja motorista in nočne patrulje, povečali število redarjev na kolesih in oblikovali nove skupne patrulje s policisti policijske postaje Ljubljana-Center na področju varstva javnega reda in miru.

Prvič v zgodovini mestnega redarstva je bil uporabljen tudi plinski razpršilec, in sicer v samoobrambi. Kot so navedli v poročilu, se kršitelj pri tem ni poškodoval, uporaba pa je bila ocenjena kot strokovna in zakonita. Sicer so pooblastila za nadziranje stanja javnega reda in miru uporabili v 81 primerih, večinoma zaradi nedostojnega vedenja do uradne osebe (47). V primerjavi z letom 2009 je očitno upadlo neupoštevanje odredb, in sicer iz 44 na 19. So pa redarji našteli tri primere nedostojnega beračenja, medtem ko leta 2009 niso nobenega.