V pripeki trase skozi vinograde je trenutno deseta s svetovne lestvice UCI zlahka premagala Ukrajinki Belomojna in Krompets. Nina Homovec je prav zaradi hude pripeke odstopila. Najhitrejši Slovenec je bil Matjaž Budin na osmem mestu. "Ker smo začele skupaj z mladinci, sem startala kar hitro in sledila prvi skupinici tudi zaradi zavetrja. Ko pa sem videla, da nobene ni več daleč za mano, sem odpeljala v svojem ritmu, brez naprezanja, kar je bilo v tej vročini edino pametno. Dobro, da vročino dobro prenašam," je opisala Žakljeva, nagrajena s 150 evri in vinom. Žakljeva ta termin izkorišča tudi za bivanje v višinskih "tibetanskih" razmerah na Rogli. Žakljeva je tako z drugo zaporedno zmago izpolnila že polovico kvote dirk UCI - kategorije C2, ki štejejo za svetovno lestvico. Tretja dirka turneje bo v nedeljo na Ravnah, 7. VN Enduro Specialized, kategorije C1, najmočnejše v Sloveniji. Že 2. julija se bo nadaljeval niz dirk svetovnega pokala v Kanadi. Žakljeva, Homovčeva in Blaža Klemenčič, ki bo v nedeljo nastopila na svetovnem prvenstvu v maratonu v italijanskem Montebellunu, na kvalifikacijski lestvici za London 2012 držijo že senzacionalno četrto mesto.