Skakalec ob palici Andrej Poljanec bo v Izmirju na ekipnih tekmah četrtič nosil slovenski dres. "Bil sem četrti, pa tretji in drugi," nam je pojasnil. "Če je na vrsti prvo mesto? Ne. Zlomljen gleženj izpred treh mesecev mi je preprečil višje cilje in upanje po normi za svetovno prvenstvo."
Čeprav je Sonja Roman odpotovala v Izmir, so se v slovenski reprezentanci odločili, da zaradi poškodbe ne bo tekmovala. Tako bo v teku na 1500 in 3000 metrov tekmovala Petra Šink, na 5000 metrov pa Maja Mohorovič.
Slovenska rekorderka v skoku ob palici Tina Šutej je po prihodu iz ZDA neposredno odpotovala v Izmir. Na brniško letališče je prišla vidno utrujena, zaradi čakanja pa je imel čarterski let Ljubljana-Izmir desetminutno zamudo. Slabo voljo ji povzroča izgubljena prtljaga, ki je do včeraj še ni dobila.