Po uvodni zmagi proti Srbiji B (32:24) je moška rokometna reprezentanca Slovenije v drugem krogu turnirja v Novem Sadu izgubila proti najboljši zasedbi gostiteljev s 24:27. Začetek tekme je pripadel gostiteljem (3:1), a so Slovenci hitro vzpostavili ravnotežje (5:5). V 15. minuti je moštvo selektorja Borisa Deniča vodilo z 9:7, tik pred koncem prvega polčasa pa so si Srbi spet priigrali minimalno prednost (11:10).

V drugem polčasu so na igrišču zagospodarili Slovenci, ki so si nekajkrat priigrali dva zadetka prednosti. A pri vodstvu Slovenije (blestel je Jure Vran z 20 obrambami) z 20:18 v 46. minuti je domača reprezentanca - tudi z veliko pomočjo hrvaških sodnikov - naredila delni izid 5:0 in si priigrala prednost, ki je do konca ni več izpustila iz rok. V zadnjem krogu se bodo Slovenci danes ob 18.30 pomerili z Norveško. Izida 2. kroga: Srbija A - Slovenija 27:24 (13:13), Srbija B - Norveška 34:32 (15:15), vrstni red: Srbija A 4, Slovenija in Srbija B po 2, Norveška 0.