Prvi favorit dirke Avstralec Cadel Evans je bil z zaostankom devetih sekund sedmi, branilec in slovenski adut Jani Brajkovič (RadioShack) pa je zasedel 17. mesto, zaostal je 15 sekund. Kristijan Koren (Liquigas) je bil z zaostankom 23 sekund 56., Jan Tratnik (Quick Step) z zaostankom 34 sekund 103., Grega Bole pa se je z zaostankom 42 sekund uvrstil na 140. mesto.

Že v ponedeljek bo na sporedu težka etapa od Albertvilla do Saint-Pierre-de-Chartreusea v dolžini 144 kilometrov.

Gerdemannu dirka po Luksemburgu, Božič 42.

Nemški kolesar Linus Gerdemann je zmagovalec dirke po Luksemburgu. Kolesar domače ekipe Leopard Trek je imel po petih etapah le dve oziroma tri sekunde prednosti pred Francozoma Alexandrom Geniezom in Tonyjem Gallopinom. Edini slovenski predstavnik Borut Božič, tekmovalec Vacansoleila, je z zaostankom treh minut in šestih sekund zasedel 42. mesto.

Glede na to, da so bile tri etape namenjene sprinterjem, bi marsikdo pričakoval, da bo Božič dosegel vsaj kakšno odmevno etapno uvrstitev. A več od devetega mesta v tretji etapi ni zmogel, čeprav na dirki ni bilo najbolj zvenečih sprinterskih imen.