Najodmevnejši trenutek vsega pr venstva se je zgodil na večerni tekmi med Finsko in Rusijo, ko je obetavni devetnajstletni mojster Mikael Granlund v 26. minuti izza gola »prilepil« ploščico na palico in jo v slogu največjih hokejistov sveta v zraku poslal v rusko mrežo. Velika Zbor naja komanda si ni opomogla od finskega šoka in v zadnji tretjini povrhu prejela še dva zadetka, kar pomeni, da bo tudi drugo leto za pored ostala brez zlata.

Da bo veliki finale povsem skandinavski, so na popoldanski tekmi poskrbeli Švedi, ki so svetovnim prvakom Čehom prizadejali sploh prvi poraz v Bratislavi. S hitro igro so vnašali nemir v luknjičasto češko obrambo, ki nikakor ni našla zdravila za spretne Švede.

Polfinale SP:

Češka – Švedska 2:5 (0:0, 1:2, 1:3, Eliaš 21, 55; Berglund 25/PP1, 60/EN, Backlund 36, Erics son 49, Kruger 53).

Finska – Rusija 3:0 (0:0, 1:0, 2:0; Granlund 26, Lajunen 48, Immonen 50/PP1).