Teden vseživljenjskega učenja bo uradno potekal med ponedeljkom in petkom, sicer pa do konca junija. V tem času se bo zvrstilo več kot 6000 festivalskih, izobraževalnih, promocijskih, družabnih in drugih dogodkov, okoli 1000 prirediteljev pa pripravlja še vrsto izobraževanj, predavanj, delavnic, omizij in klepetov. Poleg osrednje teme, prostovoljstva, so organizatorji dogodke posvetili tudi drugim aktualnim temam, in sicer mednarodnemu letu gozdov, branju za življenje, tradiciji lokalnega okolja, sožitju generacij, medijem, ki so namenjeni za učenje, ter varovanju okolja.

Aktivnosti pripravljajo tudi na Zavodu RS za zaposlovanje. Brezposelnim in drugim iskalcem zaposlitve, strokovnim sodelavcem zavoda in širši strokovni javnosti bodo predstavili del rednih dejavnosti, na prireditvah pa bo pozornost namenjena tudi probleprostovoljstvu in varovanju gozdov oziroma okolja nasploh.

Ob tej priložnosti želijo opozoriti na različne vidike, pomen in temeljne vrednote vseživljenjskega učenja ter na možnosti pridobivanja znanja za uspešno vključevanje in prilagajanje trgu dela. V Andragoškem centru Slovenije so pripravili tudi celoten pregled dogodkov za posamezne slovenske regije, občine in natančne termine poteka določenega dogodka.

Koledar prireditev TVU je na spletni strani http://tvu.acs.si/koledar/iskanje.