S sicer zanj v drugačnih okoliščinah skromnim 28. časom sobotnega posamičnega kronometra (20 kilometrov), 1:21 minute za specialistom Zabriskijem in 36 sekund za končnim zmagovalcem in Špilakovim naslednikom Cadelom Evansom (v glavi ima kot Brajko le Tour), je osvojil končno sedmo mesto. Za Brajkota je bila to ob sedmem mestu na dirki Pariz-Nica letošnja druga uvrstitev med deseterico na velikih enotedenskih etapnih dirkah WorldToura. S tem je še vedno edini Slovenec na lestvici WorldToura na 38. mestu.

Skupno je bila to za najboljšega slovenskega kolesarja vseh časov po metodi "marszalek" dvanajsta uvrstitev med najboljših deset na zgoraj omenjenih dirkah (Švica, Katalonija, Tirreno, Nemčija, Dauphine, Nica), od tega tretjič po Romandiji (2007 - deseto in leta 2010 - peto mesto). Nasprotno je bilo 43 sekund zaostanka za Brajkovičem na kronometru za lanskega junaka Romandije Simona Špilaka preveč, da bi lahko upal na več kot skupno 21. mesto. Vendar ob povsem drugačni shemi etap z manj klanca kot lani to zanj ni hudo razočaranje. Prekmurec se bo zdaj kot izkušeni Gorazd Štangelj, ki je na Romandiji asistiral tretjemu Vinokourovu, hitro usmeril na 94. italijanski Giro. Kot je včeraj potrdil s kratkim "ja", bo Borut Božič tretji Slovenec na startu sobotnega moštvenega kronometra v Venaria Reale pri Torinu. V dresu nizozemske Vacansoleil bo nosil glavnino bremena v sprinterskih etapah.