Na okoljskem ministrstvu so še dodali, da datum srečanja med Žarnićem in Reinigerjem še ni določen.

Časnik Delo je danes poročal, da je Evropska banka za obnovo in razvoj (EBRD) v projekt Lafarge Cementa leta 2003 vložila 20 milijonov evrov kapitala, s čimer je postala njegov 44-odstotni lastnik. Trboveljska cementarna je sicer v zadnjih letih za ekološke projekte namenila 35 milijonov evrov.

Po besedah Reinigerja je Lafarge Cement zelo zainteresiran za to, da se mu zaradi znižanja obratovalnih stroškov znova izda okoljsko dovoljenje, ki ga je upravno sodišče februarja letos umaknilo.

Reiniger meni, da je Lafarge Cement zadnja leta dobro napredoval, delovanje tovarne pa je skladno tako z zahtevami uporabe najboljših razpoložljivih tehnologij, kakor tudi z referenčnim dokumentom za proizvodnjo cementa, navaja Delo.

Iz pisma, ki ga je Reiniger naslovila na Žarnića je mogoče po pisanju časnika razbrati, da naj bi vse omenjeno potrdila neodvisna recenzija okoljskega dovoljenja za delovanje Lafarge Cementa in uporabo goriva iz odpadkov, ki jo na EBRD pričakujejo kmalu.

Reiniger naj bi še pojasnil, da je okoljsko ministrstvo leta 2009 okoljsko dovoljenje za Lafarge Cement izdalo skladno z zakonodajo EU in z referenčnim dokumentom za proizvodnjo cementa, ki dopušča tudi uporabo goriv iz odpadkov, vendar pod pogojem, da Lafarge Cement uporablja primerno tehnologijo, s katero ne bo pomembno vplival na zdravje ljudi oziroma na okolje, je še poročal časnik Delo.