Zaradi izvršbe ima zdaj občina Logatec blokiran račun, tako da približno 200 zaposlenim v občinski upravi, vrtcu in knjižnici ne more izplačati plač.

Po mnenju župana Berta Menarda jim sodišče ne bi smelo povsem blokirati računa, saj jim po zakonu - tako Menard - pripada nujni delež, s čimer bi lahko plačali elektriko, telefon in plače zaposlenih. Za to bi občina potrebovala okoli 550.000 evrov na mesec. "Zdaj nimamo niti za znamke. Upamo, da se bo to čim prej razrešilo. Če se našim odvetnikom ne bo uspelo v doglednem času dogovoriti s sodnico, res ne vem, kaj bomo," je zaskrbljen župan.

Sredstva, ki prihajajo na račun občine Logatec, so sicer preusmerjena na račun Petrola. Do zdaj so poplačali okoli 90.000 evrov dolga. Menard je pojasnil, da se je občina v preteklih letih s Petrolom poskušala sporazumeti o drugačni poravnavi, vendar neuspešno, zato je prišlo do tožbe.

"Zdaj se spet pogovarjamo z upravo Petrola, ki nam gre zelo na roko. Z notarskim zapisom moramo le še doreči, kakšni bodo mesečni obroki vračanja dolga. Ko pa bomo prodali dva hektarja zemljišča, ki je bilo sicer prvotno namenjeno Petrolu, a ta zanj ni zainteresiran, bomo odplačali še večji del dolga," je pojasnil logaški župan in dodal, da pričakujejo, da bo končni znesek dolga vendarle nekoliko nižji.

Po njihovih izračunih naj bi namreč dejanski dolg Petrolu znašal "le" 1,1 milijona evrov, torej za polovico manj, kot jim je prisodilo sodišče. "Obresti bi morale prenehati teči s koncem leta 2001, saj se je vmes spremenil zakon, ki določa, da obresti prenehajo teči, ko presežejo glavnico," je prepričan Menard.

Prodajo istega zemljišča več kupcem preiskuje tudi nadzorni odbor občine. Predsednik nadzornega odbora Matjaž Žigon je povedal, da bodo v primeru suma, da so bila zaradi ravnanja odgovornih oseb oškodovana javna sredstva, o tem nemudoma obvestili vse pristojne državne organe.