Za italijanske ekipe je to že 18. naslov evropskih prvakov, medtem ko Rusi, če ne upoštevamo Sovjetske zveze, ostajajo pri treh. Pri italijanski ekipi so bili v finalu najučinkovitejši Bolgar Matej Kazijski (18 točk), Kubanec Osmany Juantorena (16) in Čeh Jan Štokr (15), medtem ko je pri Rusih največ točk dosegel Maksim Mihajlov (16).

Dinamu iz Moskve mali finale v Bolzanu

Odbojkarji ruskega Dinama iz Moskve so na zaključnem turnirju lige prvakov v italijanskem Bolzanu osvojili tretje mesto, potem ko so premagali poljsko ekipo Jastrzebski Wegiel s 3:1 (-23, 22, 16, 21).

V boju za tretje mesto se je v poljski ekipi izkazal slovenski reprezentant Mitja Gasparini, ki je bil s 24 točkami najučinkovitejši igralec tekme, med drugim je dosegel tudi dva asa.