Od njega so zahtevali denar

Dogajanje okoli izsiljevanja Sebastjana Cimerotiča sega v leto 2005, ko je popularni Cime prestopil v moštvo iz predmestja Seula, za dveletno zvestobo Incheon Unitedu pa naj bi prejel dva milijona ameriških dolarjev. Mediji so takrat poročali, da se je pri tem naivno ujel v mreže "nogometne mafije", saj naj bi posredniki po prestopu od njega zahtevali bogato nagrado. Ko jih je dribler z ljubljanskih Prul ignoriral, pa je začel na mobilni telefon dobivati grozilna sporočila, s katerimi so hoteli neznanci od njega iztisniti denar.

Za poskus izsiljevanja so na koncu obtožili Đurića, ki mu tožilec Primož Suknaič očita, da je skušal zaradi uspešno urejenega prestopa v Južno Korejo z resnimi grožnjami prisiliti nogometaša k izplačilu 150.000 ameriških dolarjev. Med drugim naj bi mu dejal, da "mu bodo v nasprotnem primeru polomili noge in da bo dal denar, četudi ga bo treba ubiti", Cime pa naj bi od njega dobival tudi grozilna SMS-sporočila. Obtožnica je Đuriću sprva očitala tudi dve kaznivi dejanji ponarejanja listin, a je na prejšnji obravnavi tožilec spremenil obtožnico in poleg izsiljevanja obtožencu pripisal "le" še kaznivo dejanje posebnega primera ponarejanja listin, saj naj bi se v pogodbah izdajal za licenčnega zastopnika igralcev nogometne zveze BiH, čeprav takrat ni imel veljavne licence, Cimerotiča pa naj bi k podpisu pogodbe pripravil s preslepitvijo.

Cimerotiča našel le detektiv

Prav zaradi spremenjene obtožnice mora sodišče še enkrat zaslišati vse priče in tudi obtoženca, ki že od začetka zavrača obtožbe in vztraja, da ni Cimetu nikoli grozil, čeprav mu je ta ostal dolžan denar zaradi posredovanja pri prestopu. Včeraj je zatrdil, da bi moral na ta račun prejeti okoli 100.000 dolarjev. "Cimerotiča sem ob sklenitvi pogodbe seznanil s pogoji in tudi s svojo provizijo, s čimer se je strinjal in zadevo podpisal," je sodniku povedal Đurić. Vztrajal je, da nogometašu ni grozil ali ga skušal kakor koli prelisičiti, temveč mu je uredil prestop v Južno Korejo in s tem "najboljšo pogodbo v karieri". "Rad bi povedal še, da je Cimerotičevo obnašanje navadno norčevanje. Ker spoštujem slovenske zakone, sem danes prišel na sojenje iz tujine, s čimer sem imel 2000 evrov stroškov, tistega, ki me obtožuje, pa ni tu," je žolčno zaključil nogometni menedžer.

Cimerotičeva odsotnost je močno zmotila tudi sodnika Srečka Škerbca, ki je nogometaša kaznoval s 1000 evri, ker je neupravičeno manjkal že na eni prejšnjih obravnav. Izkazalo se je tudi, da je vabilo na sojenje Cimerotiču le enkrat uspešno vročil detektiv in da sodišču tudi ni dal pravega naslova svojega prebivališča. Na "domačem" naslovu so ga namreč včeraj iskali policisti, a so ugotovili, da tam živita le njegov brat in mati, nogometaševega pravega naslova pa niso našli.