Slovenska predstavnika na dirki Borut Božič (Vacansoleil) in Gorazd Štangelj (Astana) etape nista končala prav v ospredju. Božič je bil s slabimi devetimi minutami zaostanka 77., Štangelj pa 16. (+21:31).

Kljub temu pa je etapo zaznamoval tudi Božič, ki je skupaj z Bertom Grabschem bežal večino etape. Dvojec si je privozil tudi že več kot šest minut naskoka pred glavnino (na prvem izmed vzponov je točke za tretje mesto dobil tudi Štangelj), toda 16 kilometrov pred ciljem se je njun pobeg končal.

Etapo - v zadnjih kilometrih je bilo v vodilni skupini le približno 20 kolesarjev - je tako odločil sprint (tik pred njim je tekmovalcem zadnje moči pobral kratek, a strm vzpon), v katerem je Evans tekmece napadel v pravem trenutku in se nato izmučen ni niti prav veselil etapne zmage.

Evans ima v skupni razvrstitvi devet sekund prednosti pred Scarponijem, tretji je Italijan Ivann Basso z 12 sekundami zaostanka. Božič je 78. (+42:15), Štangelj pa 118. (+1:01:10).

Kolesarje v torek čaka še zadnja etapa. To bo 9,3 kilometra dolg posamični kronometer San Benedettu del Tronto. Scarponi je že izdal svoje favorite: "To bo kronometer za specialiste, brez zahtevnih ovinkov in položen. Zagotovo bo všeč Evansu, Bassu in Vincenzu Nibaliju."