Brežiški zdravniki opozarjajo na resne težave, ki jih ima bolnišnica zaradi pomanjkanja zdravniškega kadra in nezmožnostjo vodstva, da ustrezno uredi težave pri zagotavljanju neprekinjenega zdravstvenega varstva. Zato so z razsežnostjo problema v ponedeljek seznanili tudi resornega ministra. Kot so zapisali v zdravniškem sindikatu Fides, so sicer pričakovali, da se bo Levojević po tem razgovoru pogovoril s predstavniki zdravnikov in sveta zavoda ter predlagal načine razrešitve težav bolnišnice.

"Namesto tega pa se je direktor odločil za metodo pritiska na posamezne zdravnike, s tem, da jih vabi posamično na razgovore in jim ponuja polovične rešitve," so zapisali. Tako je enemu od zdravnikov ponudil višjo plačo, če izstopi iz stavkovnega odbora, drugi zdravnici pa je ob podpisu pogodbe za nedoločen čas podtaknil tudi aneks, v katerem bi pristala na nižje vrednotenje dela v dežurstvu, navajajo.

"Direktorjeve poteze kažejo, da problemov ne rešuje, ampak jih le še poglablja in ustvarja nove," so zapisali v sporočilu za javnost. Zaradi načinov postopanja direktorja, njegovega ustrahovanja ter uporabe metod posamičnega pritiska na zdravnike pa brežiški zdravniki v Levojeviću ne vidijo več človeka, ki bi bil sposoben popeljati bolnišnico v boljše čase, so še zapisali. 

Pravilnik o organizaciji neprekinjenega zdravstvenega varstva je stopil v veljavo v začetku januarja letos, prinaša pa novo vrednotenje dela zdravnikov na posameznem mestu nujne medicinske pomoči glede na obremenjenost posameznega mesta. Nastal je kot posledica sporazuma med zdravniškim sindikatom ter ministrstvom za zdravje septembra lani po zaostritvi razmer v zdravstvu zaradi umika zdravniških soglasij za delo preko polnega delovnega časa.

Kot je danes popoldne povedal Levojević, vodstvo bolnišnice ne želi prati umazanega perila v javnosti, od ustanovitelja ali njegovih predstavnikov v svetu zavoda pa pričakuje, da v primeru, če štejejo, da je vodstvo bolnišnice ravnalo nezakonito, to tudi razreši. Glede današnjih očitkov Fidesa je menil, da "v kolikor pomenita dialog in pripravljenost na dogovor izsiljevanje in ustrahovanje, potem je bilo to storjeno". "V kolikor pomeni vztrajanje na nezakonitih rešitvah, pomanjkanju dialoga, žalitvah in še čem boj za ohranitev bolnišnice, mislim, da si lahko javnost sodbo ustvari sama," je dodal.

Levojević je tudi zanikal, da bi kakorkoli pritiskal na zdravnike, sam sebi pa lahko očita le, da prevelika demokracija in svoboda znotraj zavoda včasih pripeljeta do anarhije. Kot je povzel, je bil aneks, ki ga omenja Fides, za omenjeno zdravnico bolj ugoden in ji omogoča za dva razreda višje plačilo. Enodnevno stavko bodo brežiški zdravniki izvajali na vseh bolnišničnih oddelkih, razen na internem oddelku in večini specialističnih ambulant funkcionalne diagnostike ter na oddelku za anesteziologijo, reanimatologijo in intenzivno zdravljenje, je še povedal Levojević.