Od štirih Slovencev, ki nastopajo na dirki, je bil danes s 35. mestom najboljši Grega Bole (Lampre), ki je zdaj skupno 86. V skupnem seštevku je najvišje Simon Špilak (Lampre), ki je danes v cilj na 88. mestu prav tako prišel v času glavnine, zaseda 66. mesto.

Današnjo etapo je odločil ciljni sprint. Vlak ekipe HTC je v ospredju delal za svoje sprinterje, vendar se je v ključnih metrih v pedala najbolj uprl Henderson in etapo na tej dirki s sprintom dobil že drugo leto zapored. Vodilni v skupnem seštevku, ki je zmagal na nedeljski prvi etapi, Belgijec De Gendt, je nepričakovano napadel poldrugi kilometer pred ciljem, a nato moral priznati premoč glavnini, kljub temu pa je zadržal majico vodilnega.

V torek se bodo kolesarji podali na 202,5 kilometra dolgo tretjo etapo od krajev Cosne-Cours-sur-Loire do Nuits-Saint-Georges. Etapa že ima nekaj vzponov, 23 kilometrov pred ciljem čaka kolesarje vzpon druge kategorije, vendar pa naj bi se preizkušnja spet končala s ciljnim sprintom.