"Niti gospoda Tomulića niti gospoda Richarda Schneiderja ne poznam niti do zadnjih zapisov v časopisih še nikoli nisem slišal zanju. Navedbe g. Tomuliča, ki se nanašajo name, so čista izmišljotina," pravi Janša v svojem odgovoru. Dodaja tudi, da je bil kot minister za obrambo eden od podpisnikov dovoljenj za promet in tranzit vojaške opreme in orožja in vsa tovrstna podpisana dovoljenja so še vedno v arhivu ministrstva za obrambo. "Nikoli nisem bil osebno navzoč v Luki Koper, ko so oziroma naj bi pristajale ali se raztovarjale ladje z orožjem in vojaško opremo za obrambo Slovenije oz. za potrebe slovenske vojske (TO) ali za legalni tranzit. Za vsak tranzit orožja in vojaške opreme za potrebe Republike Hrvaške je moralo poleg ministrstva za notranje zadeve Slovenije in drugih pristojnih organov ustrezno soglasje podati tudi ministrstvo za obrambo sosednje države," pravi Janša.

Pri tem je zanimivo, da je v času trgovine z orožjem veljal embargo na prodajo orožja tako Sloveniji kot Hrvaški - za Slovenijo je veljal do leta 1995, nato pa z nekaterimi omilitvami še do leta 1998, ko je bil dokončno preklican - kar pomeni, da je Slovenija z vednostjo državnega vrha zavestno kršila embargo.

Janša je pozval vlado, naj umakne oznake zaupnosti in objavi celovito poročilo o prometu in tranzitu orožja, ki je bilo leta 1993 narejeno na zahtevo takratnega predsednika vlade dr. Janeza Drnovška. Kot pravi, je v njem obrazložena pravna podlaga za uvoz, izvoz in tranzit orožja, navedene so količine in cene kupljene in prodane opreme, priložena pa so mu tudi vsa izdana dovoljenja. Poročilo je sicer nastalo v kabinetu Janeza Janše v času, ko je bil minister za obrambo.