V zvezi z zasebno tožbo Perčiča zoper Janšo, je slednji opozoril, da na istem sodišču v pomembnejših ali podobnih civilnokazenskih zadevah postopki stojijo dolga leta, preden sodišče sploh sproži prvo dejanje. V omenjeni zadevi pa je Perčič zasebno tožbo sprožil 15. oktobra lani, sodišče pa je začelo s postopkom že po dobrem mesecu, je zapisal.

Na sodišču pojasnjujejo, da je Perčič tožbo na pošto oddal 15. oktobra 2010, okrožno sodišče pa jo je prejelo tri dni pozneje. Ker je bila tožba nepopolna, je bila 25. oktobra 2010 poslana Perčiču v dopolnitev, ki jo je sodišče prejelo 11. novembra 2010.

Ker ima Janša kot poslanec možnost uveljavitve poslanske imunitete, ga je sodišče 16. novembra pozvalo, naj mu v roku osmih dni sporoči, ali se namerava sklicevati na imuniteto. Sodišče odgovora ni dobilo, zato je 9. decembra 2010 DZ pozvalo, naj sporoči odločitev, ali bo Janši priznal imuniteto. Odgovora do danes sodišče še ni prejelo, tako da za začetek postopka še niso bile izpolnjene vse procesne predpostavke, so zapisali na sodišču, kjer tako zanikajo Janševe navedbe, da je sodišče postopek začelo že po dobrem mesecu dni.

Sodišče se je odzvalo tudi na navedbe predsednika SDS, da je sodišče v drugem primeru, to je v primeru, ko Perčič toži SDS, za sodnico določilo Zlato Štiblar Kisič, ki naj bi skupaj s Perčičem v začetku devetdesetih let skupaj vodila stečajni postopek nekdanjega podjetja ADIT.

Sodišče zadeve n obravnava prednostno

Pojasnjujejo, da sodišče vse zadeve rešuje v skladu z določili sodnega reda, po katerem se zadeve sodnikom dodeljujejo upoštevaje abecedni red začetnic priimkov sodnikov, kar "pomeni, da začasna predsednica Okrožnega sodišča v Ljubljani na vrstni red dodeljevanja zadev nima nobenega vpliva". Pojasnjujejo tudi, da sodišče zadeve ne obravnava prednostno.

Navajajo, da je sodišče tožbo zoper SDS prejelo 12. novembra 2008, odgovor nanjo pa 19. januarja 2009. Okrožna sodnica je 11. maja 2010 odredila, da se stranki povabi na poravnalni narok in prvi narok za glavno obravnavo, ki ju je razpisala za 10. junij 2010, vendar je bil narok na prošnjo SDS preklican in preložen za nedoločen čas. V prošnji je bilo namreč navedeno, da se želi naroka udeležiti tudi predsednik in zastopnik SDS Janez Janša, vendar je bil istega dne ob isti uri že vabljen na narok v drugi zadevi.

Stranke so bile zato na poravnalni narok in prvi narok za glavno obravnavo ponovno vabljene 14. septembra 2010. Poravnalni narok ni bil uspešen, zato je sodišče opravilo prvi narok za glavno obravnavo, na katerem je tožena stranka podala predlog za izločitev sodnice. Začasna predsednica okrožnega sodišča Martina Erzin je predlog za izločitev sodnice kot neutemeljen zavrnila, nov narok v predmetni zadevi pa še ni razpisan, so še zapisali na sodišču.