"Po današnjem sestanku bi rad ugotovil, da obstaja politična volja in pripravljenost koalicijskih strank in vlade, da z velikim angažiranjem v dobrem letu in pol opravi vse potrebno za to, da bi s fiskalno stabilnostjo, ki je pogoj za vzdržno gospodarsko rast, odpirali nova delovna mesta in imeli socialno vzdržnost, ki jo ljudje od nas tudi pričakujejo," je v izjavi novinarjem po sestanku povedal Pahor.

Razpravo bodo nadaljevali v ponedeljek, ko naj bi na tej ravni tudi zaprli razpravo, je dodal premier.

Koalicija se dogovarja, da bi ukrepe razdelili v dve fazi, je povedal minister za razvoj Mitja Gaspari. Med ukrepi, ki jih je treba zaradi razmer v gospodarstvu sprejeti najprej, je navedel spremembe na področju finančne discipline, prestrukturiranja podjetij in insolvenčne zakonodaje ter financiranja dobrih podjetij oz. delovanja finančnih in bančnih institucij. Predlogi zakonskih sprememb s teh področij naj bi bili za razpravo v DZ pripravljeni do konca januarja.

Drugi del ukrepov, ki bodo tudi del nacionalnega razvojnega programa, ki ga mora Slovenija aprila poslati v Bruselj, se bodo nanašali na področja konkurenčnosti in spodbujanja podjetništva, raziskovanja, človeških virov in visokega šolstva, informacijske družbe, pomembnih infrastrukturnih projektov ter socialnih politik.

Kazalci gospodarskih gibanj za Slovenijo trenutno niso slabi, pravi Gaspari. "Smo v tistem delu evropskih držav, ki napredujejo, in mislim, da je perspektiva v letošnjem in prihodnjem letu, da se bo gospodarska rast Slovenije okrepila, pri čemer pa morajo biti ukrepi na področju finančne discipline, spoštovanja prava in pogodb, bistveno zaostreni", je dejal Gaspari.