Kresalova je medijem tudi povedala, da Pahor meni, da še naprej potrebujemo službo vlade za lokalno samoupravo in regionalno politiko. LDS bo po njenih besedah kandidatko podprla. Glede DeSUS, ki je nadaljnje sodelovanje v koaliciji pogojeval z izbiro Trobec Bučanove za novo ministrico, Kresalova meni, "da koalicija kljub vsem težavam deluje, da so vsi zakoni, tudi najtežji, sprejeti, zato bi bil čas, da se prenehamo ukvarjati sami s seboj, ampak z vsebino".

Sestanek je po besedah Kresalove prinesel tudi jasen dogovor glede sklica razvojne klavzure, ki bo v začetku januarja. Na vprašanje, zakaj Pahor tega, da jo podpira, ni povedal tudi sami kandidatki, je predsednica LDS odgovorila, da je bilo njej danes jasno, da premier stoji za kandidaturo Trobec Bučanove. Povedala je tudi, da se jim kandidatka danes ni predstavila.

Nasprotno pa je v izjavi za medije še pred Kresalovo dejala Trobec Bučanova. Po njenih besedah je predsednikom strank koalicije predstavila svoje poglede na delovanje službe vlade za lokalno samoupravo in svoje dosedanje delo. V sredo se bo sicer še enkrat sestala s Pahorjem. Vprašanja predsednikov strank so bila po njenih navedbah podobna kot v ponedeljek pri premierju, pa tudi strokovna.

Karl Erjavec začuden nad Zaresom

Predsednik DeSUS Karl Erjavec je po kolegiju povedal, da je nadaljnji položaj stranke v koaliciji odvisen od tega, ali bo Pahor Trobec Bučanovo predlagal v potrditev DZ. Erjavca čudi, da Zares problematizira mesto stranke DeSUS v koaliciji: "Če gremo pogledati glasovanja, bomo videli, da smo zagotovo podprli več vladnih predlogov kot Zares, ki glasuje zelo čudno." O tem, kdo je v koaliciji, sicer po njegovih besedah odloča predsednik vlade.

Glede vabila vlade nepovezanim poslancev v koalicijo je Erjavec ocenil, da omenjeni poslanci glasujejo zelo različno, kar se je pokazalo tudi pri pokojninski zakonodaji. "Ne vem, kako lahko ta skupina resno sodeluje v koaliciji, glede na to, da nimajo enotnih stališč," je dejal. Zatrdil je še, da na kolegiju ni bilo nobenega ultimata premieru s strani LDS in Zares. Prav tako z njune strani na račun DeSUS ni slišal nobenih očitkov.

Prvak Zares Gregor Golobič je bil po sestanku s koalicijskimi partnerji skop z izjavami. Na vprašanje, ali bi DeSUS moral oditi v opozicijo, pa je odgovoril, da glede tega, kar je danes povedal predsednik DZ in član stranke Pavel Gantar, nima kaj dodati. Gantar je danes namreč dejal, da na stranko, ki je pri ključnih zadevah odpovedala, tudi naprej ni mogoče računati. Stranka, ki glasuje proti proračunu, nima kaj iskati v vladi, še pravi Gantar, ki meni, da bi moral premier Pahor podpisati koalicijski sporazum z nepovezanimi poslanci.