"Zelo sem zadovoljen. Tukaj sem pričakoval samo normo za nastop v Dubaju, za katerega smo se pripravljali, a izkazalo se je, da sem še veliko hitrejši," je po nastopu povedal Robi Žbogar in dodal, da bi težko plaval še hitreje, morda je bilo dosegljivo četrto mesto. Pričakovanja so bila usmerjena predvsem na Tahiroviča in Markiča, a je bil končni zmagovalec domačin Robin van Aggele s 26,44 za oba nedosegljiv. Posebno zanesljiv je deloval Tahirovič, ki je v polfinalu s 26,64 dosegel izid, ki bi zadostoval za kolajno, a je bil v finalu dve desetinki sekunde počasnejši. "Suveren sem bil tudi v finalu, a dogajajo se mi velike napake. Na obratu, prihodih v cilj in to me je stalo uvrstitve na stopničke. Razočaranja niti ni. Vem, da sem zraven, a škoda, ker bom moral še eno leto počakati, da dokažem, da sem 'top'," je tekmo ocenil Emil Tahirovič.

Slovenske nastope sta tretji dan v polfinalu zaokrožili triglavanka Tanja Šmid, petkova srebrna slovenska junakinja na 200 prsno in mlada ilirijanka Tjaša Vozel. Šmidova je potrdila, da je bila tokrat povsem prazna in zato z 1:08,52 zasedla 12. mesto, mesto za njo pa je končala mlada Vozlova z 1:08,79. šr, sta