Resolucija po besedah ministrice sledi duhu časa in zmanjšuje ambicije, ki so bile glede razvoja vojske zastavljene v prejšnji resoluciji iz leta 2004. Tako med drugim zmanjšuje skupni obseg Slovenske vojske s predvidenih 14.000 na 10.000 pripadnikov. Kljub temu se Slovenija po besedah Jelušičeve z resolucijo ne odreka ustrezni stopnji lastne obrambne sposobnosti in pripravljenosti.

Resolucijo o programu razvoja in opremljanja Slovenske vojske je že v predstavitvi stališč poslanskih skupin podprla večina poslank in poslancev.

Po besedah poslanca SD Janeza Kiklja je resolucija racionalen dokument, Jožef Jerovšek iz SDS pa meni, da solidno povzema sodobno mednarodno okolje ter grožnje in tveganja, ki obstajajo znotraj njega. Podporo resoluciji so že v predstavitvi stališč poslanskih skupin napovedali tudi v DeSUS, SLS in SNS.

Do dokumenta so najbolj kritični v Zares, saj po besedah poslanca Franca Jurija v veliki meri veleva, da bo Slovenska vojska prevzela vlogo ekspedicijske vojske.

Poslanke in poslanci so sicer s 85 glasovi za in nobenim proti podprli tudi novelo zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami, ki po besedah državnega sekretarja na obrambnem ministrstvu Uroša Kreka izboljšuje položaj prostovoljnih reševalcev in njihovih delodajalcev.