Francoz je zmagal s 6:2, 2:6 in 6:3. Robin Söderling, četrti nosilec, je ugnal Američana Andyja Roddicka s 7:5 in 6:4 ter bo igral v drugem polfinalu z nepostavljenim domačinom Michaelom Llodro, ki je presenetil Rusa Nikolaja Davidenka, desetega igralca turnirja, s 7:5 in 6:1.

Federer, doslej je dobil rekordnih 16 turnirjev za grand slam, je Melzerja dobesedno povozil v prvem nizu, ko je povedel s 5:0 in nato z dvema asoma po vsega 20 minutah gladko zaključil uvodni niz. Avstrijec pa je v drugem nizu zaigral kot prerojen in zmagovalca je odločala šele podaljšana igra, po kateri se je prvega polfinala doslej v dvorani Bercy veselil Federer. Pred nastopom v francoski prestolnici je že zmagal na turnirjih v Stockholmomu in Baslu. Trenutno drugi igralec sveta je dobil 12 zaporednih dvobojev.