Parlamentarna mandatno volilna komisija, ki je za oblikovanje stališča do tega predloga, preden se o njem izjasnijo poslanci na zasedanju zbora, ga na svoji današnji seji sicer ne bo obravnavala - mimogrede, na dnevnem redu je vprašanje, ali Zmagu Jelinčiču priznati imuniteto in s tem ljubljanskemu okrajnemu sodišču preprečiti sojenje omenjenemu poslancu, osumljenemu korupcije, ko se je s kmetijskim ministrom Pogačnikom "dogovarjal" o zemljišču za letalski muzej - bo pa to po zagotovilih njenega predsednika Dušana Kumra zagotovo storila prihodnji teden na izredni seji.

Izvolitvi Masleše ostro nasprotujejo v opozicijski SDS in so zoper njegovo izvolitev sprožili široko politično ofenzivo. Uradno se je parlamentarna razprava o (ne)primernosti Masleše za omenjeno visoko funkcijo začela z včerajšnjo izredno sejo komisije za človekove pravice. Njena predsednica Eva Irgl (SDS) je članom komisije predlagala sklep, s katerim Kumrovi mandatno volilni komisiji svetujejo, naj Maslešo zavrne. Toda do glasovanja o tem sklepu ni prišlo. Sejo komisije so namreč po dveh urah razprav morali prekiniti, ker so z rednim delom začeli drugi odbori, poslovnik pa določa, da hkrati lahko zasedata največ dve delovni telesi.

Seja je bila prva priložnost, da se iz oči v oči soočijo Masleša, vrhovna sodnika Barbara Zobec in Marko Šorli ter ustavni sodnik Jan Zobec, ki Maslešo obtožujejo kršenja človekovih pravic in govorjenja zoper samostojno Slovenijo. Toda "tožnikov" na sejo ni bilo, tako da so imeli glavno besedo poslanci SDS Vinko Gorenak, Jožef Jerovšek in Branko Grims, ki sicer niso člani te komisije. Če izvzamemo Gorenakovo napoved, da se bo z negativnim mnenjem o Masleši poleg Rudija Štravsa oglasil še en predstavnik slovenskega pravosodja, niso povedali nič takega, kar niso že povedali ali ni bilo objavljeno na spletnih straneh SDS.

Franco Juri (Zares) je na drugi strani obtožbe zoper Maslešo označil za inscenirano gonjo, Tone Anderlič iz LDS pa, da gre za diskvalifikacijo še enega vrhovnega sodnika, če opozicija ne bo predstavila verodostojnih argumentov za svoje obtožbe. O verodostojnosti obtožb, ki jih je na račun Masleše izrekel njegov prijatelj, vrhovni sodnik Rudi Štravs, je včeraj podvomil tudi pravosodni minister Zalar. Štravs je, tako minister, med drugim trdil, da je Maslešo slišal pozitivno govoriti o tem, da so vojaki na meji ustrelili romunskega prebežnika, na dan, ko je imel obravnavo na sodišču. Masleša je kot preiskovalni sodnik ogled usmrtitve prebežnika čez mejo opravil v soboto, zato je malo verjetno, da bi Štravs takrat imel sodno obravnavo. Začasna predsednica vrhovnega sodišča Alenka Jelenc Puklavec in Miro Cerar sta članom komisije v imenu sodnega sveta še enkrat zatrdila, da so bili seznanjeni z omenjenimi obtožbami kolegov na račun kandidata za predsednika vrhovnega sodišča Masleše, a se jim niso zdele prepričljive in so zato njegovo kandidaturo podprli.