Prvo današnjo finalno odločitev dneva, finale preskoka, je dobil olimpijski podprvak Francoz Thomas Bouhail in s tem Franciji priboril prvi gimnastični naslov na SP vse od leta 1913. Srebro je osvojil Rus Anton Golocuckov, bron pa Belorus Dmitrij Kasparovič.

V finalu na bradlji, kjer je v kvalifikacijah prvič po letu dni na mednarodni sceni uspešno nastopil tudi Mitja Petkovšek, a s 14. mestom za dobro desetinko točke zaostal za najboljšo osmerico, so vse tri stopničke pričakovano zasedli azijski telovadci. Feng Zhe, lanski podprvak, je Kitajski pritelovadil še tretje zlato prvenstva in za 15 stotink premagal rojaka Teng Haibina na drugem mestu, tretji pa je bil Učimura.

V današnjih dveh finalnih odločitvah telovadk je na parterju zmago slavila 19-letna Avstralka Lauren Mitchell, ki je peti celini tako pritelovadila prvo žensko zlato kolajno s SP. Prav z izjemnim zadnjim nastopom finala je na drugo mesto potisnila Mustafino in Romunko Diano Chelaru. Komaj 16-letna ruska telovadka, katere vzornica je legendarna rojakinja Svetlana Horkina, je edino veliko napako na prvenstvu naredila v današnjem finalu na gredi, kjer je padla z orodja in tako v tem nastopu ostala brez odličja. Na gredi je zmago slavila Romunka Ana Porgras pred Američanko Rebecco Broos in branilko naslova Kitajko Deng Linlin, ki sta si razdelili srebro.

Za konec prvenstva so se telovadci pomerili v finalu droga, a brez Aljaža Pegana, ki je zaradi poškodbe prvič po letu 1997 izpustil nastop na SP. Polne tribune dvorane Ahoy je najbolj navdušil lanski podprvak iz Londona, domačin Epke Zonderland, ki je ob žvižgih polne arene na veliko žalost občinstva tokrat osvojil še en naslov podprvaka. Zmago pa je slavil najboljši po kvalifikacijah, Kitajec Zhang Chenglong, ki je na svetovnem prestolu nasledil rojaka Zou Kaija, tudi olimpijskega prvaka. Sodnike je prepričal predvsem z najtežjo sestavo finala z izhodiščno oceno kar 17,5 točke.