Tekma večera je bila v skupini A, kjer sta se merila branilec naslova, milanski Inter, in Tottenham. Italijani so povedli že v drugi minuti, ko je po lepi kombinaciji s Samuelom Eto'ojem zadel Javier Zanetti. Tekmo so sodili Slovenci, glavni sodnik je bil Damir Skomina, pomagali pa so mu Primož Arhar, Marko Stančin, Boris Tošeski, Matej Jug in Dragoslav Perić.

In Skomina je že v osmi minuti pokazal rdeč karton vratarju Angležev Heurelhu Gomesu, ki je podrl Jonathana Biabianyja in zakrivil enajstmetrovko. To je zanesljivo izvedel Eto'o, le malce zatem pa je tekmo že v 14. minuti praktično odločil Dejan Stanković. Na 4:0 je v 35. minuti povišal Eto'o. V drugem polčasu pa je imel svoj "šov" Gareth Bale. Najprej je znižal na 1:4 v 52. minuti, v 90. minuti in sodniškem podaljšku pa je zabil še dva zadetka za končnih 3:4.

Na drugem dvoboju skupine sta se Twente in Werder iz Bremna razšla z neodločenim izidom 1:1. Za Nizozemce je zabil Theo Janssen v 75. minuti, pri Nemcih pa je bil uspešen Marko Arnautović v 80. minuti.

V skupini B je Schalke 04 premagal Hapoel Tel Aviv s 3:1. Nemce je v vodstvo povedel Raul Gonzalez v tretji minuti, španski zvezdnik pa je v 58. minuti povišal še na 2:0. Nemško zmago je potrdil Jose Manuel Jurado v 68. minuti. Za Hapoel je ob koncu tekme zadel Etey Shechter. Na drugi tekmi je vodilni Lyon premagal Benfico z 2:0. Pri Francozih, ki še niso oddali točke, sta bila uspešna Jimmy Briand (21.) in Lisandro Lopez (51.). Pri Portugalcih je bil že v 43. minuti izključen Nicolas Gaitan.

V skupini C sta Glasgow Rangers in Valencia igrala 1:1. Za Škote je zadel Edu (34.), isti igralec pa je v 46. minuti z avtogolom poskrbel za izenačenje na 1:1. Manchester United, ki v zadnjem času vzbuja pozornost predvsem z verjetnim odhodom Wayna Rooneyja, je premagal Bursaspor z 1:0. Edini gol na tekmi je dosegel Nani v sedmi minuti.

V skupini D je Barcelona pričakovano odpravila doslej vodilni Koebenhavn z 2:0. Katalonce je v vodstvo popeljal Leo Messi v 19. minuti z lepim strelom z roba kazenskega prostora, ob koncu tekme pa se je argentinski velemojster še enkrat vpisal med strelce in postavil končni izid. Druga tekma skupine med Panathinaikosom in Rubinom iz Kazana se je končala z 0:0.

Že v torek je v skupini E Basel v gosteh premagal Romo s 3:1, Bayern pa je doma s 3:2 odpravil Cluj, v skupini F je Spartak Moskva doma klonil pred Chelseajem (0:2), Olympique Marseille pa je z 1:0 premagal Žilino. V skupini G je Ajax z 2:1 ugnal Auxerre Valterja Birse (ki je dosegel gol za Francoze), Real Madrid je bil z 2:0 boljši od Milana. V skupini H je londonski Arsenal visoko s 5:1 premagal Šahtar iz Donjecka, Braga pa je z 2:0 odpravila beograjski Partizan.