Že pred začetkom obračuna, ko se je dvorana počasi že polnila, je presenetila odločitev trenerja Uniona Olimpija Jureta Zdovca, ko med dvanajst igralcev ni uvrstil mladega Dina Muriča, ki so ga Ljubljančani pripeljali kot pomembno okrepitev, a je tokrat prednost dobil Klemen Lorbek, ki pa nato v 50 minutah sploh ni stopil na parket. S približevanjem obračuna se je stopnjevala tudi napetost v dvorani. 8700 gledalcev je z žvižgi pospremilo predstavitev turškega moštva, huronskega aplavza pa je bil deležen poleg igralcev Uniona Olimpija le slovenski reprezentant Boštjan Nachbar. Trener zmajev Zdovc je na parket od prve minute poslal peterko Ilievski, Ožbolt, Gregory, Markota in Pinkney, ki pa je morala zaradi težav z enim od košev na uvodni sodnikov met nekoliko počakati. Ko se je tekma le začela, so Ljubljančani takoj prevzeli pobudo in razen uvodnega koša Igorja Rakočevića vodili celoten prvi polčas. Največjo razliko so si zmaji priigrali ob koncu šeste minute, ko je po trojki Saša Ožbolta na semaforju pisalo 19:10. Pred začetkom druge četrtine se je prisotnim v dvorani pridružil župan Zoran Janković, aplavz pa so poželi tudi hokejisti Tilie Olimpije, ki so prišli podpirat svoje zeleno-bele kolege. Vzdušje v dvorani je bilo ob glasnem vzklikanju najzvestejših navijačev green dragonsov odlično, za kar so skrbeli tudi igralci na parketu, ki so z atraktivno igro v napadu in dobro obrambo držali rahlo prednost pred nasprotnikom. Kljub temu pa se je turško moštvo ob samem zaključku prvega polčasa uspelo približati na vsega točko zaostanka (29:30) in obetalo se je napeto nadaljevanje.

Po toplem pozdravu župana Jankovića in Nachbarja se je nadaljeval drugi polčas, v katerem se je slika po začetnem izmenjavanju v vodstvu obeh moštev obrnila. Efes Pilsen je namreč zaigral podjetneje in si priigral nekaj točk prednosti, a je Olimpija držala korak z gosti in po trojki Jagodnika ob koncu tretje četrtine prišla na dve točki zaostanka (53:55). Izenačen obračun se je nadaljeval tudi v zadnjih desetih minutah. Olimpijo je z dvema trojkama v igri držal Pinkney, a je po njegovem zgrešenem metu v končnici na drugi strani zabijal Roberts in goste popeljal na tri točke naskoka (71:68). Na drugi strani je po prekršku prvi prosti met devet sekund pred koncem zadel Jagodnik, po drugem zgrešenem pa je v napadu skočil Pinkney, nad katerim je bil znova storjen prekršek. Američan je oba prosta meta zadel, na drugi strani je zgrešil Rakočević, ob poskusu meta Markote preko celotnega igrišča pa je prišlo do sumljive situacije, a sodniška piščalka je ostala nema in sledil je podaljšek. Tudi pet minut dodatne igre ni bilo dovolj, da bi dobili zmagovalca, sodniki pa so morali zadnji met Jagodnika ob zvoku sirene preveriti še na televiziji. Po drugem podaljšku je bilo končno le jasno, da zmaga ostaja v Ljubljani.