Testosteron ima vpliv na razvoj možganov, zaradi česar lahko kasneje oseba lažje ali težje razume tehnologijo. Dr. Mark Brosnan, ki je vodil raziskavo, pravi: „Fascinantno je, da ta indeks izpostavljenosti testosterona vpliva na nas še takrat, ko smo na fakulteti, torej dvajset let pozneje. V času naše raziskave smo naleteli na veliko tehnofobov, ti nam bodo pomagali, da bomo bolje razumeli njihovo zaskrbljenost.“

Znanstveniki so tako ugotovili, da je raven izpostavljenosti testosterona pred rojstvom bila pri študentih računalništva višja, kot pri ostalih. Raven pa izmerijo tako, da pri študentih primerjajo dolžini prstanca in kazalca. Večja razlika pomeni tudi večjo izpostavljenost testosterona pred rojstvom.

Tako so znanstveniki 150. študentom računalništva izmerili prste in ugotovili, da obstaja povezava med njihovimi ocenami in njihovim indeksom, ki izhaja iz dolžine prstov. Ekipa je enako raziskavo naredila tudi pri 119. študentih, ki ne študirajo računalništva in ugotovila, da je krajši prstanec glede na kazalec povezan z občutki tesnobe pri uporabi tehnologije.

Dr. Brosnan je dodal: „Ljudje, ki imajo tehnofobijo, o sebi pogosto razmišljajo, da so neumni. V resnici pa so bolj sposobni na nekaterih drugih področjih.“