Jure Robič je znan po zmagah na dirki po ZDA RAAM in svetovnem rekordu, v okviru katerega je v 24 urah prekolesaril 834,77 kilometrov brez postanka. „Robič je zmagal na Le Tour Direct in DOS, v življenju pa je sicer dosegel 100 zmag,“ je še poročal cyclingnews.com. Spletni portal Road.cc je zapisal, da je bil slovenski kolesar znan predvsem po svoji mentalni moči.

„Robič je bil fenomen: neverjetno vzdržljiv, neutruden, goreč in zelo močan človek. Želim si, da bi imel njegov pogum,“ je zapisal ustvarjalec bloga o kolesarjenju Elevationoutdoors.com. Na Velonews.com so dodali, da je bil Robič najboljši maratonski kolesar na svetu.

Kar me ne ubije, me naredi močnejšega

New York Times je leta 2006 objavil članek o Juretu Robiču z naslovom Kar me ne ubije, me naredi močnejšega. „Jure Robič, slovenski vojak in eden izmed najboljših ekstremnih kolesarjev na svetu živi v majhnem stanovanju na Koroški Beli. Po naravi in izjavah je Robič zelo razumski človek, njegov nasmeh pa je precej skrivnosten.“

"Prebivalci Slovenije – majhne in precej športne države, ki je bila do leta 1991 del Jugoslavije – se lahko veselijo uspehov svojih skakalcev, košarkarjev in nogometašev, pri Robiču pa večinoma obmolknejo. Na kolesarja so, seveda, ponosni, in tudi na dejstvo, da lahko kolesari več tisoč kilometrov brez premora, vendar so glede njegovih podvigov precej skeptični. Robičevi prijatelji in znanci so si glede ene stvari enotni... „Robič se preveč žene,“ je dejal Tomaž Kovšca. „Gre predaleč,“ je prepričan Robičev prijatelj Rajko Petek. „To kar počne Jure, je včasih naravnost strašljivo. Včasih med dirko stopi s kolesa in začne korakati proti spremljevalnemu vozilu – zelo jezen,“ je dejal Petek. „Kaj storite potem,“ ga je vprašal novinar. „Zaklenemo vrata,“ je odvrnil Petek. Robič zamahne z roko in veli, da se samo šalijo."

„Med tekmo se mi meša. Zagotovo,“ je za New York Times pred štirimi leti dejal Robič. „Ne morem razložiti zakaj, vendar je res.“