V petek se je Blaž Kavčič pomeril s prvim igralcem gostiteljev Berankisom, ki je po treh urah in desetih minutah zmagal s 3:6, 6:2, 7:6 (9), 6:4, v drugem dvoboju uvodnega dne pa je Grega Žemlja ugnal Grigelisa, drugega igralca Litve, s 6:3, 7:6 (4) in 6:3. V nedeljo sta preostali posamični partiji. Slovenija bi se v primeru zmage tretjič v zgodovini uvrstila v prvo evroafriško skupino, kjer je doslej igrala leta 1995 in 2001, vendar bo morala zato dobiti oba nedeljska dvoboja.

Slovenca sta v prvem nizu pred okrog 1800 gledalci povedla s 5:3. Ko je že kazalo na gladko zmago v uvodnem nizu, se je zalomilo. Žemlja, ki je v petek reprezentanci priboril prvo točko za izenačenje skupnega izida, je imel servis, vendar sta tekmeca po slovenskih napakah na mreži povedla s 30:0 in 40:15. Žemlji in Gregorcu je uspelo izenačiti, vendar sta Litovca prišla do dveh prednosti, prvo pa sta imela po dvojni napaki pri servisu Žemlje. Slovenca sta prvi zaključni žogici za niz ubranila, tretje pa ne, ker je Žemlja žogico poslal v mrežo. Berankis je nato gladko dobil svoj servis (5:5), naslednji dve igri pa sta vendarle dobila slovenska igralca. Najprej z nekaj težavami na servis 19-letnega Grigelisa, najmlajšega moža na igrišču, nato pa precej hitreje po močnih začetnih udarcih Gregorca.

Tudi drugi niz se je začel podobno kot prvi. Žemlja in Gregorc sta kmalu odvzela servis gostiteljema in povedla s 4:2 ter 5:3. Znova je imel v deveti igri začetni udarec Žemlja, Litovca pa sta izenačila na 30:30. Toda naslednji točki sta zanesljivo dobila slovenska igralca in s tem osvojila še drugi niz.

Povem drugačen pa je bil uvod tretjega niza. Berankis in Grigelis sta polovico vseh potrebnih točk za znižanje izida dobila že po treh igrah. Najprej sta Litovca dobila servis, Gregorc pa je po dvojni napaki pri servisu pri odločilni točki drugega niza prepustil pobudo tekmecema, ki sta povedla z 2:0 in po servisu Berankisa še s 3:0. O tem, kako sta se med glasnim navijanjem tokrat - za razliko od prvega dne - ne povsem polnih tribun počutila Slovenca, govori tudi potek četrte igre. Žemlja je s svojim servisom zanesljivo povedel s 40:0, po izenačenju sta imela z Gregorcem znova prednost, vendar je slednji lahko žogico nepričakovano usmeril v mrežo, Litovca pa sta nato zaključila s točko za vodstvo s 4:1. Gregorc ni ubranil svojega servisa, Berankis pa je nato zaključil za znižanje na 1:2 v nizih.

Gregorc in Žemlja bi lahko do pomembne prednosti prišla že v drugi igri četrtega niza, vendar po servisu Berankisa nista izkoristila niti ene zaključne žogice od sedmih za povišanje vodstva na 2:1. Ko je Berankis izenačil na 3:3 in v tej igri dosegel tri ase, je dal še dodatna krila navijačem, ki so huronsko vpili ime svoje države še med serviranjem Gregorca v naslednji igri. V njej sta Slovenca ostala brez točke (3:4), do konca niza pa sta med bučnim navijanjem osvojila le še tri (6:3).

O zmagovalcu je odločal peti niz, kateri je bilo v prvih petih igrah veliko možnosti za preobrate, vendar so izvajalci dobili igre po svojih servisih. V šesti je serviral Žemlja in povedel s 40:0, Slovenca sta imela po izenačenju še eno žogico za zmago, vendar pa je po prednosti tekmecev Gregorc žogico poslal v "avt" in s prvim "brejkom" v nizu sta Litovca povedla s 4:2 ter nato še s 5:3. Gregorc je nato dobil svoj servis (3:5) preden je Bernakis izkoristil drugo zaključno žogico za zmago.

Francozi prvi finalisti Davisovega pokala

Francoska teniška reprezentanca se je uvrstila v veliki finale Davisovega pokala, potem ko je v Lyonu premagala Argentino s 3:0. Franciji je odločilno tretjo točko priigrala kombinacija Arnaud Clement/Michael Llodra, ki je ugnala argentinsko navezo Eduardo Schwank/Horacio Zeballos s 6:4, 7:5 in 6:3.

Francija se bo v finalu pomerila z zmagovalko dvoboja med Srbijo in Češko. V tem dvoboju po drugem dnevu vodijo Čehi z 2:1. Današnji dvoboj dvojic v Beogradu sta dobila Tomaš Berdych in Radek Štepanek, ki sta bila s 3:6, 6:1, 6:4 in 6:1 boljša od Novaka Djokovića in Nenada Zimonjića.