Varne točke se nahajajo v 12 slovenskih mestih, ki so vstopila v Unicefovo mrežo Otrokom prijaznih mest, njihovi župani pa so se s tem zavezali k nadgradnji aktivnosti v korist otrok in mladostnikov. Škoflek je dejal, da ideja Varnih točk prihaja iz Italije, v Sloveniji pa so se začele razvijati leta 2003. Dodal je, da je v letošnjem letu pomoč v Varnih točkah poiskalo 25 otrok, kar pomeni, da otroci sicer ne hodijo pogosto tja, vendar pa pomeni tudi, da so te točke uspešne.

Podpornik projekta in prostovoljec Boštjan Gorenc je dejal, da so Varne točke javni prostori kot so lekarne, parlament, zavarovalnice, knjižnice, trgovine in ostali prostori, kamor se lahko zatečejo otroci, ko se počutijo ogrožene na mestnih ulicah ali pa potrebujejo pomoč. Dodal je, da se točke nahajajo ob šolskih poteh, saj se tudi medvrstniško nasilje najpogosteje dogaja v okolici šole ter na poti v šolo.

Vodja skupine za mladoletniško kriminaliteto s Policijske uprave Ljubljana Neža Miklič je pojasnila, da Unicef Slovenija pri izvajanju projekta sodeluje z občinami, centri za socialno delo, policijo, šolami ter zdravstvenimi domovi. Prav to sodelovanje je po njenem mnenju ključno pri ustvarjanju varnejšega okolja za otroke.