Nadzor nad izvrševanjem pripora se opravlja vsakotedensko, zatrjujejo na sodišču. Potem, ko je sodišče v sredo prejelo prošnjo doječe pripornice, je o tej prošnji predsednik senata nemudoma odločil in prošnji tudi ugodil, opozarjajo.

Ob tem navajajo, da je pripornica v kazenskem postopku zaradi kaznivega dejanja velike tatvine in se v priporu nahaja zaradi nevarnosti ponovitvene kaznivega dejanja. Po navedbah sodišča je bila namreč v preteklosti že šestkrat pravnomočno obsojena zaradi istovrstnih kaznivih dejanj in se nahaja še v drugih odprtih kazenskih postopkih. Kaznivo dejanje velike tatvine pa naj bi storila, ko je imela pri sebi dojenčka, so zapisali v sporočilu za javnost.

Sodišče je v roku meseca dni šestkrat odločalo o utemeljenosti odreditve pripora, odločitve prvostopenjskega sodišča pa je potrdilo tudi višje sodišče, pojasnjujejo na sodišču. Iz podatkov kazenskega spisa, predvsem ugotovitve centra za socialno delo, pa po navedbah sodišča izhaja, da pripornica do odreditve pripora svojega otroka ni dojila.

Varuhinja človekovih pravic Zdenka Čebašek-Travnik je v sredo na svoji spletni strani opozorila na "nedopusten primer ločitve matere od dojenčka", saj da je v Zavodu za prestajanje kazni zapora na Igu priprta ženska, ki ima tri mesece starega sina, vendar ga ne more dojiti. Zaradi tega je ženska že poskusila narediti samomor.