Redno delo zdravnikov imenovati stavka je za zdravnike nedopustno in žaljivo, poudarjajo v Fidesu. "Direktorji imajo v rokah vse vzvode, da delo organizirajo tako, da bodo bolnikom zagotovili ustrezno zdravstveno varstvo. Pri tem ne potrebujejo pomoči sindikata, saj je ključ do rešitve za nastalo situacijo v rokah vlade," poudarjajo v Fidesu.

Zdravniki namreč ne vodijo, ne organizirajo in ne morejo reševati zdravstvenega sistema, ki za svoje delovanje in obstoj terja nenehno nadurno delo dvatisočih zdravnikov, ki že desetletja delajo preko vseh meja in zmožnosti, dodajajo.

Da bodo zdravniki umaknili svoja soglasja za prostovoljno dodatno nadurno delo, so vlado pravočasno in dolgo opozarjali, poudarjajo v Fidesu. Vlada bi po njihovem prepričanju morala z umikom zdravniških soglasij računati tudi brez posebnega opozorila sindikata, saj slovenski in evropski predpisi o delovnem času veljajo že sedem let.

V Fidesu vladi očitajo dvoličnost, saj da je ob tem, ko od zdravnikov terja, da delajo prekomerno, v parlament poslala tudi predlog zakona o zdravstveni dejavnosti, "s katerim je želela z drastičnimi ukrepi omejiti vsakršno nadurno delo zdravnikov".

"Pri zasledovanju političnega cilja, da omeji nadurno delo zdravnikov, političnih odločevalcev niso zanimali ne otroci in ne ostali bolniki. S ciljem nadaljnjega omejevanja nadurnega dela je šla vlada še dlje ter brezkompromisno in enostransko spisala zakon, ki razpolavlja plačila zdravnikom za delo v najtežjih pogojih," poudarjajo v Fidesu.

Vodstva zdravstvenih zavodov in politične odločevalce pozivajo, naj "prenehajo kazati na zdravnike, ki, podobno kot šivilje, gradbeniki in vsi ostali delavci, ne morejo rešiti managersko slabo vodenega podjetja/sistema".