Tisoče evrov in jadranje

Hozjan trdi, da mu je Milovanovič ponudil eno tretjino tega zneska takoj, dve tretjini pa po seji, katere se on in nekateri drugi poslanci ne bi udeležili. Milovanovič je s tem želel doseči, da bi udeležbo na seji odpovedalo vsaj deset poslancev, da tako ne bi bila dosežena sklepčnost in posledično ne bi mogla biti sprejeta nova študentska ustava. "Po posvetovanju s policisti in kriminalisti sem zadevo nemudoma uradno prijavil in tako ga je kriminalistična policija na delu tudi ujela. Vsi dokazi v zvezi s podkupovanjem in potekom dogodkov policija že ima. Zgodba bo svoj epilog dočakala na sodišču," je še povedal Hozjan. Tudi študentska ustava je zdaj sprejeta, ŠOUL pa je po novem ostal brez četrtine svojih prihodkov od koncesijskih dajatev oziroma 1,6 milijona evrov.

A Milovanovič je, kot kaže, poskusil pri več poslancih. Neuradno smo izvedeli, da naj bi poskusil podkupiti tudi primorskega poslanca, in sicer naj bi mu ponudil 1500 evrov ter deset dni jadranja pod strokovnim vodstvom s študentsko jahto, ki so jo nedavno kupili na zavodu ŠOLT.

Medtem pa je Milovanovič sporočil, da "nima ničesar skrivati", da je sam "le del političnega obračunavanja" in da je zato tudi kriminalistom omogočil popoln dostop do dokazov, povezanih s tem primerom. Tako Milovanovič kot ŠOUL pa so ob tem že zavrnili kakršno koli povezanost med njim in vodstvom ŠOUL v tem primeru. Na ŠOUL trdijo, da je domnevno podkupovanje samoiniciativna akcija posameznika, pri čem pa naši viri poudarjajo predvsem vprašanje, od kod posamezniku na tisoče evrov, ki jih je želel porabiti, da bi zaščitil predvsem interese ŠOUL?

ŠOUL želi 750.000 evrov odškodnine

Na ŠOUL pa še niso odnehali. Prepričani so, da je bila študentska skupščina sklicana nelegalno in zato so tudi vsi sprejeti sklepi nelegalni. Tako so na okrožno sodišče vložili tožbo proti petim študentskim organizacijam - proti Študentski organizaciji Slovenije, Študentski organizaciji Univerze v Mariboru, Študentski organizaciji Univerze na Primorskem, Zvezi študentskih klubov ter svetu ŠOLS. Vsem očitajo nelegalen sklic študentske skupščine in od vsakega posebej zahtevajo 150.000 evrov, torej skupaj 750.000 evrov odškodnine. ŠOUL pravno zastopata odvetnik Blaž Žibert in odvetniška pisarna Čeferin.